BİR ADIN OLMALI – YALÇIN SEVİM –

Yalçın SEVİM

Yalçın SEVİM

E-Posta : ylcnsevim@gmail.com

Bir adın olmalı senin. Dağlarda, bayırlarda, kırlarda, ovalarda her yerde senin adın duyulmalı, seni çağırmalı, sesin her yeri inletmeli. Neredesin? Kiminlesin? Zaman bir bir akıp geçiyor, öyle bir geçiyor ki, “sensiz uzak, sensiz hasret, sensiz öyle yalnız ki bilemezsin.” Sanki gelişinle gidişin bir oluyor gibi… Acele etmeden, suskun, mutsuz ve umutsuz bir o kadar da cefakâr. Ne umdum ne buldum şu koca dünyada. Koskocaman bir “yalan” Neyi buldumsa hemen kaybettim zira tuttuklarım yalandı. Bakan yüzler, konuşan diller, hayaller yıkık dökük olmuş birden. Hasretimi rüzgâra tutsak bıraksam da, tenim ve vücudum yalnız onlar için öylece orada kalıyor. Birden ürperirsem tek o kalıyor. Yalnızlık bir deniz gibi, sanki içindeki vapurla acısını gezdiriyor. Bahçedeki demet demet çiçekler, laleler, sümbüller, mor menekşeler boynunu büküyor, aşkın kokusundan bir taraflara savruluyorlar.

Yer, gök, dağ, taş hep sayıklıyorlar, “Senin adın aşk olmalı.” diye… Bazen o solgun yüzünün affettiği güzelliklerle düşüyorum. Aşk olan yollarına düşünüp sessiz gemilerle denizlerin üzerinden sana doğru koşup gelesim var. Dağlara çıkıp sevgimi, seni çok sevdiğimi haykırarak söylemek istiyorum. Aşkımızın sonuna kadar gitmesini sende istiyor musun? Beni böyle kabul ediyor musun? Sende hep sevgi ve aşk için bir şeyler istiyor musun? Senden başkasını görmeyen bu gözler, hiçbir şeyi senin renginde görmüyor. Hiçbir hayal senin kadar güzel oturmuyor beynime. Çaresiz, ümitsiz ve hayalsiz kalıyorum sensiz, sensizlik elimdekilerin hepsini alıyor. Bunca kurduğum hayaller. Yaptıklarım, yapacaklarım, planlarım, hayatımın vazgeçilmez kurallarını, günlerimi alıyor. Dışımda gürül gürül bir dünya varken ben hareketsiz, savunmasız, yalnız, yapayalnız kalıyorum.

Kendi kalabalığımda bir kalabalığı yaşıyorum. Herkes kendi halinde yürüyor, çaresiz, yalnız ve hareketsiz. İşte hayat bu, öyle geliyor böyle geçip gidiyor. İşte geldin, işte böyle çekip gidiyorsun. Adın aşk olmalı, adın bahar olmalı, adın tutku, heyecan ve sevda olmalı. İşte bir adın olmalı senin. Herkes söylemeli, herkes duymalı.

“Senin

Bir adın olmalı,

Gerçek bir adın olsa da

Soyadın Aşk olmalı!..”

YALÇIN SEVİM

 

 


23 Aralık 2015 Çarşamba 12:48
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı