Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

23 Mart 2019 Cumartesi

MİLLİ İRADENİN ZAFERİ 15 TEMMUZ

Fatma MERT

Fatma MERT

E-Posta : fatmamert@gmail.com

 Türkiye’nin siyasi tarihine bakıldığında darbeleri görmekteyiz. 60 İhtilal’ı, 80 Darbesi, 28 Şubat Muhtırası ve Temmuz’da yaşadığımız hain darbe girişimidir. Bunların hepsi de tarihimize işlenmiş birer kara lekedir. 15 Temmuz’da Türkiye, ordunun içine sızmış asker kılıklı fetö militanlarının saldırısına maruz kalmıştır. Milletimizi ve Devletimizi hedefleyen fetö terör örgütünün gayesi Türkiye’yi ele geçirmek ve iç savaşın çıkmasına zemin oluşturmaktadır. Ülkemizin vahdaniyetini, beraberliğini, siyasi kararlılığını, e mühimi de milli güvenliğini hedeflemiştir. Gezi olaylarında, 17/25 Aralık sürecinde planladıklarını elde edemedikleri için 15 Temmuz senaryosuyla meydanlara çıktılar. Ancak, bu ülkenin kararlı bir Lideri ve Asımın Nesli evlatları olduğunu hesap edemediler. Daha doğrusu dinimizi kullanarak görüntü verdiler ancak inancımız gereği Rabbimizin de bir planı olduğunu unuttular. Ne kadar şükretsek azdır ki; Rabbim o hainlerin planlarını bozdu. Yaşanılan bu kara gecenin ardından adeta mili ve manevi değerini yitirmiş bazı kesimler bu çirkin olaya kontrollü darbe dediler. Bu talihsiz konuşmayı yapanlar ya bu planın bir parçasıdır ya da hain terör örgütünün destekçisidir.

15 Temmuz utanç gecesinde tüm dünyaya verilen mesaj vatanın bölünmezliği, demokrasinin ve milli iradenin hâkimiyetidir. Bu hâkimiyet halkımızın iradesi ile seçilen Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inip tanklara, uçaklara ve silahlara aldırmadan can verilerek destan kazanılmıştır. Fetö terör örgütü tarafından planlanıp uygulanan kanlı darbe girişimi Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da örgütlenmiştir. Darbe girişimi öncesi ve sonrasında bu hain plan içerisinde yer alan tüm örgüt mensupları Avrupa ülkelerine sığınmıştır. Avusturya, Yunanistan, Almanya ve Belçika gibi birçok ülke fetö terör örgüt elemanlarına ev sahipliği yapmıştır. Halen de sürdürmektedir. Fetö ile mücadele konusunda Avrupa Türkiye’ye destek olmak yerine hainlerin yanında yer almaktadır. Bununla birlikte Türkiye karşıtı propagandalarını sürdürmektedirler. Hepimizin malumları olduğu üzere bunun altında yatan gerçek sebep şudur, Avrupa Türkiye’nin istikrarını ve güçlenmesini istememektedir En yakın örneği 16 Nisan Referandum sürecinde Bakanlarımıza uygulanan çirkin davranışlardır. Ülke olarak birbirimize kenetlenerek vatanımıza sahip çıkmalıyız Şunu hepimiz iyi biliyoruz ki; başka ülkeler biz sığındıklarında misafir edebiliyoruz. Ancak Allah C.C. korusun Türkiye’de bir sıkıntı yaşansa bizim gidecek bir yerimiz yok. Bu noktadan hareketle vatanımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Asker kılıklı hainlerin fütursuzca saldırdıkları o hain gecede Milletimizin evi olan Külliye’nin ve Yüce Meclis’imizin önündeki yaşanan can pazarının tekrar yaşanmaması için Rabbime dua ediyorum.
Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da sözleri ile bitirmek istiyorum. “Bir musibet bin nasihat evladır. 15 Temmuz musibeti, millet ve devlet olarak bize çok önemli dersler vermiştir. Her şeyden önce tarihimizin en büyük ayıplarından biri olan darbelerin artık öyle eskisi gibi kolayca yapılamayacağını, milletin mutlaka hesaba katılması gerektiğini 15 Temmuz vakası herkese göstermiştir. Artık 1960 yok. Rahmetli Menderes’i ipe çektiler ama kimse sokağa çıkmadı artık şimdi öyle br durum yok”
Sn. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi hamdolsun artık milletimiz bilinçlidir ve Vatanına, Devletine sahiptir. Allah C.C. izin verdiği sürece bizler her zaman Vatanımıza, Bayrağımıza sahip çıkarak Devlet Başkanımıza destek olmaya devam edeceğiz İnşaallah. Bu vesileyle Milli gün olarak ilan edilen 15 Temmuz’da canlarını feda eden aziz şehitlerimizi Rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları Şaad olsun İnşaallah. Gazilerimize de sağlık ve afiyetler diliyorum. 15 TEMMUZ 2017
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ İNŞAALLAH…

​​​​​​​​​ FATMA MERT
FİKR-İ ASIM FİKİR VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ
GENEL KOORDİNATÖR VE 
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
 


20 Temmuz 2017 Perşembe 16:25
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı