Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

15 Ekim 2019 Salı

KUDÜS VE YÜCE MEKÂN MESCİD-İ AKSA

Fatma MERT

Fatma MERT

E-Posta : fatmamert@gmail.com

KUDÜS VE YÜCE MEKÂN MESCİD-İ AKSA
Allahüteala C.C. tarafından kutsal kılınan üç semavi dinin kıblesi olan Kudüs; Mescid-i Aksa’nın içinde yer aldığı mübarek bir şehirdir. Adım atılan her köşede Kutsal Peygamberlerin yadigârını ve izlerini barındıran bir beldedir Kudüs. Peygamber Efendimiz Aleyhisselatü Vesselam’ın Hicretlerinden sonra kalarak şereflendirdiği 17 ay içerisinde namazlarını eda ederken Mescid-i Aksa’yı kıble edinmiştir. Mübarek yüzlerini Kudüs’e çevirmiştir. Bu nedenle Müslümanlığın ilk kıblesidir. Velhasıl Kudüs; insanlık tarihiyle oluşan kutlu bir şehirdir. İslamiyet’le birlikte Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin mübarek şehridir. Dolayısıyla günümüzde yaşadığımız Kudüs meselesi sadece Müslümanların sorunu değildir. Aslında tüm medeniyetlerin ortak yarasıdır. Ancak; Efendimiz Aleyhisselatü Vesselamın Miraç yolculuklarında Kudüs ve Mescid-i Aksa ilk durak olması vesilesiyle bizim için daha çok önem arz etmektedir.
Bundan dolayı Hükümetimizin bilhassa Kıymetli Cumhurbaşkanımızın destekleri ve çabaları aşikârdır. Her daim İsrail’in uyguladığı zulme müdahil olmaktadırlar. Vakit kardeşlik vaktidir. Bugün dünden daha önemlidir. Bizler de Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalıyız. Peygamber Efendimiz’in (SAV) “Yolculuk üç mescitten birine yapılır” hadisiyle buyurdukları üzere Mescid-i Aksa’nın ehemmiyetini belirtmişlerdir. Zira rivayet olunduğu gibi biliyoruz ki, O’rada kılınan bir vakit namaz bin vakit namaz gibidir. İmkânımız ölçüsünde ziyaret etmeyi arzu edenlere Rabbim nasip etsin İnşaallah. Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuşmalarında ifade ettikleri gibi ziyaretlerimizle, yardımlarımızla ne kadar Kudüs’e sahip çıkarsak oraya göz dikenlerin işide o kadar zorlaşacaktır. Mademki kalbimizin bir yarısı Mekke bir yarısı Medine ise, üzerinde tül gibi olan Kudüs’e gelin sahip çıkalım. Kandil yağı babında yardım götürelim.
Sözlerimi âcizane dua ile bitirmek istiyorum.
Rabbim! her daim dualarımızı silah yapıp zulmeden zalimlerin üzerine çeviriyoruz. Sen onları “El Kahhar” İsmi Şerifinle cezalandır ve fırsat verme. Kudüs’te, Filistin’de ve yeryüzünde zulüm altında ezilen mazlum kardeşlerimizin sıkıntılarını yüreğimizde hissetmemizi nasip eyle. Bizi; vicdani duyguları körelmiş, basiretten yoksun, ferasetsiz zalimlerden sahte Müslümanlardan taraf etme. Ümmet olarak merhametimizi ve adaletimiz daha da güçlendir. Âmin.
​​​​​​​​​​​ 
Fatma Mert
Fikr-i Asım Fikir Düşünce Derneği 
Genel Koordinatör ve 
Genel Başkan Yardımcısı


25 Temmuz 2017 Salı 17:27
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı