22 Eylül 2018 Cumartesi

Saadet Partisi "Siyaset Okulu" sayısını Afyonkarahisar dahil 9 ile çıkardı.

saadet-partisi-siyaset-okulu-sayisini-afyonkarahisar-dahil-9-ile-cikardi

Saadet Partisi "Siyaset Okulu" sayısını Afyonkarahisar dahil 9 ile çıkardı.
10 Ekim 2017 Salı 19:31

 Afyonkarahisar'da yapılacak olan siyaset okulu hakkında bilgi veren Saadet Partisi Afyonkarahisar Gençlik Kolları Bşk Yasin Kara, bu sene Afyonkarahisar'da inşaallah bir ilki gerçekleştireceklerini, Siyaset Okulu açacaklarını belirtti. Üniversite öğrencilerine hitap eden bu okulda, Hukuk, Sosyoloji, Ahlak, İktisat gibi derslerin olacağını, makale müzakereleri ve kitap tahlillerinin olacağını belirten Yasin Kara, "Ülkemizin en büyük zenginliklerinden birisi gençler. Iyi ve güzel;  doğru ve adil olan için en büyük enerji kaynağı gençlerimizde mevcuttur. Eğer bundan daha güzel bir dünya istiyorsak; bu, bugünün gençleri ile olacak veya olmayacak. Bu anlamda gençlerin toplum meselelerine duyarlı olmasını, siyasetin içerisinde yer almasını önemsiyoruz. Ve gençlerimiz için Afyonkarahisar'da bir Siyaset Okulu açmayı planladık." şeklinde konuştu.

 

Afyonkarahisar Siyaset Okulu sorumlusu, ve Genç Saadet Afyonkarahisar Yüksek Öğrenim Birimi Başkanı Ercan Ketenci,

Geçen sene Ankara'da yapılan siyaset Okulu'nun bugün Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 9 ilde yapılacağını, bu illerden birinin de inşaallah Afyonkarahisar olduğunu belirtti.

Amacımız, bugün çokça  ihtiyaç duyduğumuz  "herkesin fikrini özgürce ifade edebildiği bir platform oluşturma" düşüncesini benimsediklerini söyleyen Ketenci, yükseköğretim öğrencilerini ülke meselelerini düşünmeye, çözümler üretmeye yönlendirmek için çalıştıklarını söyledi. 

Genç Saadet Afyonkarahisar Yüksek Öğrenim Birimi Bsk Ketenci, hangi siyasi fikre ve ideolojiye mensup olursa olsun, siyasetle ilgilenen üniversite öğrencilerinin temel anlamda mutlaka işlemeleri gereken derslerin işleneceği siyaset okuluna bütün üniveriste öğrencilerini davet etti.

 

Üniversite öğrencilerinin bütün farklılıklarına rağmen oluşturacakları platformlarda beraber müzakere ederek ve fikirleri tartışarak daha etkin çözümler bulabileceğini vurgulayan Ketenci, "Bu noktada Siyaset Okulu'nu önemsiyoruz.  Siyaset Okulu'nu düzenleyen 9 ilden biri olmamız bizim için önemli. Bu iller Sivas, Van, Elazığ, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, İzmir ve İstanbul. Finali Ankara’da yapılacak olan Siyaset Okulu için tanıtım çalışmalarını hızla devam ettiriyoruz” dedi.

 

"BAŞVURULAR 15 EKİM'E KADAR DEVAM EDECEK"

 

Ketenci, program için "www.siyasetokulu.net" internet adresinden ve partinin il başkanlığından 15 Ekim'e kadar başvuru yapılabileceğini söyledi.

 

Siyaset Okulu'nda derslerin kasım ve aralık aylarında yapılacağını belirten Ketenci, şu bilgileri verdi: "Ders günlerimiz hafta sonları olacak. Dersler ulaşımın daha kolay olduğu, merkezi ve nitelikli bir ortamda yapılacak inşaallah. Saadet Partisi binalarında  yapılmayacak bu eğitimler. Sertifika törenimizi de 16-17 Aralık tarihlerinde  yapmayı planlıyoruz. Çok  sevindirici bir şekilde başvurular devam ediyor. İnşallah geçen yılın mezunları ve bu yılın ilk üçe giren öğrencilerini Ankara’da bir araya getirecek şekilde organize edilmiş olan sertifika töreni de olacak"

 

“Bu hatiplerimizin Saadet Partili olmasına gerek yok”

 

Ketenci, derslerin akademisyenler, bürokratlar, teknokratlar, gazeteci ve yazarlar tarafından verileceğine işaret ederek, sözlerini şöyle noktaladı:

 

"Bu hatiplerimizin Saadet Partili olmasına gerek yok. ilimizin konuyla ilgili biraz daha öne çıkmış bir ismi tarafından, özelikle üniversite hocaları tarafından anlatılmasını önemsiyoruz. Dersin sonunda dersin müzakeresi, önceden öğrencilere verilen notların eşliğinde gerçekleşecek. Her günün sonunda da arkadaşlarımız o günün değerlendirmesini yapacak. Burada amacımız bugün çokça ihtiyaç duyduğumuz herkesin fikrini özgürce ifade edebildiği bir platformu oluşturmak, ve gençlerimizin henüz bu çağlarda, siyaset ilmine dair kendilerini geliştirmelerini sağlamak."


 

 Haber okunma sayısı: 364

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
224 hit, 104 ziyaretçi, 109 ziyaret
Bu ay:
962 hit, 570 ziyaretçi, 630 ziyaret
Toplam:
125000 hit, 60044 ziyaretçi, 80000 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı