19 Ekim 2018 Cuma

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN TOPLUM HAYATINA KATILMALARINI SAĞLAMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR.

engelli-vatandaslarimizin-toplum-hayatina-katilmalarini-saglamak-hepimizin-gorevidir

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN TOPLUM HAYATINA KATILMALARINI SAĞLAMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR.
04 Aralık 2017 Pazartesi 15:10

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

 

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN TOPLUM HAYATINA KATILMALARINI SAĞLAMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR.

Engellilerin sosyal hayatın birer parçası olmalarının sağlanması, haklarının tam ve eşit ölçüde elde edilmesi amacıyla “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nün Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edildiğini ifade eden Parsak “ Doğuştan ya da sonradan, hastalık veya kazalar sonucu; bedensel, zihinsel veya sosyal yetilerindeki kayıplar nedeniyle günlük hayatlarını yaşamakta güçlük çeken engelli vatandaşlarımızın, insan hak ve temel özgürlüklerden tam ve eşit şekilde yararlanmalarını, toplum hayatına tam ve etkin bir şekilde katılımlarını sağlamak sadece devletin değil tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır” dedi. 

Engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir yaşam sürmelerinin sadece çıkarılan bazı kanunlarla mümkün olmadığını kaydeden Parsak, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının yalnızca devlet eliyle çözülebileceğini düşünmek doğru değildir. Toplumumuzun her ferdi, engellilerin yaşamlarını her anlamda kolaylaştıracak ortak bir akıl ve hassasiyetle hareket etmelidir” dedi.

Her sağlıklı insanın aynı zamanda bir “engelli adayı” olduğuna da dikkat çeken PARSAK, “ Engelli olmanın ne demek olduğunu, engelli kardeşlerimize uzatacağımız duygudaşlık eli marifetiyle derinlerimizde hissetmemiz mümkün olacaktır.” dedi.

 

Cesaretleri, yürekleriyle ve çalışma azimleriyle Engelli vatandaşlarımızın hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ifade eden Parsak “Avrupa şampiyonu olarak göğsümüzü kabartan Vatanımızı en güzel şekilde temsil eden,Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) bünyesindeki ay-yıldızlı ekibimiz, bizlere; insanlığımızda, maneviyatımızda, millet ve vatan sevgimizde, doğruya ve Hakk’a bağlılığımızda herhangi bir engel olmadıktan sonra, diğer tüm pürüzleri, müşkülleri Allah’ın izniyle etkisiz hale getireceğimizin en güzel örneğini göstermiştir.” dedi.

 

Engelli vatandaşlarımızın İnsan olmaktan kaynaklanan vazgeçilmez haklara ulaşılması hususunda, karşılaştıkları zorlukların toplumsal kesimlerin temas, irtibat ve işbirliğiyle bertaraf edileceğini ve bu çerçevede insanımızı tümüyle sararak çağın açmazlarına karşı koruyacağını ifade eden Parsak “Engelli Kardeşlerimizin Haklarının farkındayız ve onların yanındayız” diyerek sözlerine son verdi.

 Haber okunma sayısı: 234

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı