Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton

“Baz istasyonları insan sağlığını tehdit ediyor”

baz-istasyonlari-insan-sagligini-tehdit-ediyor

“Baz istasyonları insan sağlığını tehdit ediyor”
25 Aralık 2019 Çarşamba 10:34

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Mehmet Kocacan yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi. Basın toplantısına İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gün’de katıldı.

 

Yerli malı haftası nedeniyle yerli ve milli ürünlere sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Başkan Mehmet Kocacan, yerli üretime ağırlık verildiğinde ihracatta önemli seviyeye geleceklerini ifade etti. Başkan Kocacan, “Yerli Malı Haftası nedeniyle ilimiz genelinde bazı kutlamalar yapılmaktadır. Yerli malı isminin yanına ‘Milli’ isminin de oturması lazımdır. Vatandaşlarımız yerli ve milli olan ürünlere sahip çıkmalıdır. Yerli ve milli üretime gereken desteği ve hassasiyeti gösterdiğimiz zaman ihracatta da önemli bir seviyeye geliriz. Yerli ve milli üretimde, sanayi ve teknolojiyi ileri safhaya taşıyabilirsek, buna tarım ve hayvancılığı da eklemek şartıyla ihracatta belirli bir seviyeye gelmemiz mümkün olur. Hala daha saman ithalatı yapılırken, hayvan ithali yapılırken yada slaj ve buğday gibi genetiği bozulmuş ürünlerle ithalat yapıyorsanız. İşte bizim ülkemizin ekonomisine en büyük darbeyi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelirsiniz. Yerli ve milli olmanın bilinci ile savunma sanayisi de dahil olmak üzere son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti büyük bir aşama kaydetmeye çalışıyor” dedi.

 

“Baz istasyonları insan sağlığını tehdit ediyor”İl merkezinde ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde bulunan baz istasyonlarının insanların sağlığını tehdit ettiğini belirten Başkan Kocacan, baz istasyonları konusunda yetkililerin gerekli tedbirleri alması gerektiğini ifade etti. Başkan Kocacan, “Afyonkarahisar merkezde Dumlupınar Mahallesinde bir apartmanda mülkiyeti kendinde olduğu için baz istasyonu kuran yetkililerle bir anlaşma yaparak hiç kimsenin izni alınmadan apartmanın çatısına baz istasyonu konulmuştur. Bu baz istasyonları insanların yoğun yaşadığı yerlerde olması sağlık açısından sıkıntılı sonuçlar doğurmaktadır. Başta kanser hastalığı olmak üzere birçok hastalığa sebep olmaktadır. Dumlupınar Mahallesinde çok yoğun bir nüfus bulunmaktadır. Hatta burada okullar bile mevcuttur. Baz istasyonunun kaldırılması konusunda suç duyurusunda bulunacağız. Buradan Valimiz Mustafa Tutulmaz’a seslenerek bu baz istasyonunun daha uygun bir yere kaldırılmasını talep ediyoruz.  Baz istasyonunun kurulmasına izin veren kişinin maddi destek alıyorum diye vatandaşlarımızın sağlığı ile oynamasının hakkı yoktur. Baz istasyonun kurulması noktasında yetkililerimizin biraz daha hassa olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

 Haber okunma sayısı: 19344

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı