16 Haziran 2019 Pazar

TAYTAK: “AFYONKARAHİSAR’DA CUMHUR İTTİFAKI GALİP GELMİŞ, MHP KAZANÇLI ÇIKMIŞTIR”

-taytak-afyonkarahisarda-cumhur-ittifaki-galip-gelmis-mhp-kazancli-cikmistir

TAYTAK: “AFYONKARAHİSAR’DA CUMHUR İTTİFAKI GALİP GELMİŞ, MHP KAZANÇLI ÇIKMIŞTIR”
07 Nisan 2019 Pazar 18:12

 TAYTAK: “AFYONKARAHİSAR’DA CUMHUR İTTİFAKI GALİP GELMİŞ, MHP KAZANÇLI ÇIKMIŞTIR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Taytak, yazılı bir açıklamada bulunarak 31 Mart 2019 seçimlerini değerlendirdi.

 

Seçimlerde Afyonkarahisar başta olmak üzere ülke genelinde cumhur ittifakının başarılı olduğunun altını çizen Taytak, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimini geride bıraktık. Bu seçim demokrasimizin zaferidir. Aziz milletimiz bu seçimlerde, bekası üzerinde ne kadar hassas olduğunu göstermiştir. Sandıklardan çıkan sonuç Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilke ve kurumlarıyla tesciline, geleceğimizin planlanıp kavranmasına ileri düzeyde katkı sağlamıştır. “Beka için Milli Karar Cumhur için İstikrar” diyen Türk Milleti Cumhur İttifakında buluşmuş, tarihin şaşmaz hakikati Cumhur’un şahlanışını bir kez daha göstermiştir.  Seçim sonuçlarını 30 Mart 2014 seçim sonuçları ile karşılaştırdığımızda önemli bir kazancımız olduğunu belirtmek isterim.13 OLAN BELEDİYE SAYIMIZ 17’YE YÜKSELMİŞTİR

Seçim çalışmalarımız boyunca Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatlarıyla; çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmadık. Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İl, İlçe Teşkilatlarımız, Belediye Başkan Adaylarımız ve çok kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte el ele, omuz omuza, yürek yüreğe verdik.  Afyonkarahisar İli, İlçeleri ve Beldelerinde gerçekleşen 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde; Milliyetçi Hareket Partisi olarak Afyonkarahisar’ımızda beldeler dahil 13 olan belediye sayımızı 17’ye çıkarmış olduk. %54.7'lik bir artışla 24 Haziran seçimlerinde 64 bin 338 olan oy sayımızı 96 bin'e yükselterek Afyonkarahisar genelinde yeniden 2. Parti olduk.

MHP OLARAK KAZANDIK, CUMHUR’A KAZANDIRDIK, ZİLLET’E KAYBETTİRDİK
2019 Mahalli İdareler Seçimi boyunca; İl yönetimimiz, ilçe yönetimlerimiz ve belediye başkan adaylarımız ile koordineli çalışmalar gerçekleştirerek, üretken belediyecilik anlayışımızı, projelerimizi hemşerilerimize anlattık, dertlerini dinledik, sorunlara çözüm ürettik.  Afyonkarahisar'da seçim süresi boyunca yapmış olduğumuz saha, açık hava ve toplantı çalışmalarımızda gördüğümüz en önemli şey, hemşerilerimizin Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendiye olan güveni ve sevgisidir. Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin sigortası olarak 50. yılına eriştiği 2019 yılında Türk milletinden çok ciddi bir teveccüh gördü ve seçimin kazananı oldu, kazanamadığımız yerlerde ise cumhur ittifakına kazandırdık ve zillet ittifakına kaybettirdik.  

Belediye Başkan Adaylarımızın özverili çalışmaları, vaat ettikleri projelerin hemşerilerimiz tarafından kabul görmeleri neticesinde bu başarıyı elde etmemiz için durmadan, yorulmadan emek veren, 
Afyonkarahisar İl Başkanımız Sayın Mehmet Kocacan'a ve kıymetli il yönetimine, 
Merkez İlçe Başkanımız Sayın Fahri Fevzi Kartal'a ve değerli yönetimine,  Ülkü Ocakları İl Başkanımız A. Timur Bayram ve tüm ocak teşkilatlarımıza,
Büyük bir çaba göstererek ciddi çalışmalar yapan, projeler üreten
Başta Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayımız Sayın Fatih Çetinkaya olmak üzere, 
Tüm Belediye Başkan Adaylarımıza, 
Tüm ilçe başkalarımıza ve yönetim kurullarımıza bu önemli ve hassas seçim sürecini sağ salim geçirmemizdeki emekleri, çalışmaları ve başarıları için tebrik ve teşekkür ediyorum. 

DİNAR’DA, EVCİLER VE SİNANPAŞA’DA TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK
31 Mart 2019 seçimlerinde Afyonkarahisar olarak bir ilki gerçekleştirdik ve sadece büyükşehirlerde yapılan cumhur ittifakının haricinde Türkiye’de bir örnek olarak ilçe bazında Dinar, Evciler, Dazkırı ve Sinanpaşa ilçelerimizde bölge milletvekilleri ile görüşerek inisiyatif alarak cumhur ittifakını tesis ettik. Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bu ilçelerimizin bir çoğunda ittifak olarak başarılı olduk. Dinar gibi binlerce yıllık tarihi ve medeniyet geçmişi olan bir ilçemize tekrar ülkücü bir belediye başkanı seçerek, bizlere ihanet edenlere dersini verdik. Dinar halkı da sahte milliyetçilere büyük bir ders vererek MHP’ye ihanet edenlere en büyük tokadı atmış oldu. MHP’nin adayı olarak Ak Parti listesinden belediye başkanlığı kazanan Nihat Sarı Başkanımıza ve değerli meclis üyesi ülküdaşlarımıza yeni görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. 

MİLLETİMİZİN BİZE NE DEMEK İSTEDİĞİNİ BELİRLEYİP YÖNÜMÜZÜ ONA GÖRE TAYİN EDECEĞİZ

Demokrasinin en iyi tarafı milletin kendisini ifade edebilmesidir. Milletimizin bize ne demek istediğini belirleyip, yönümüzü ona göre tayin edeceğiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sadece milletimizden talimat alırız. Belediye Başkanı olarak Milliyetçi Hareket’in üretken belediyecilik anlayışı ile ilçelerinde, beldelerinde bu güne kadar hizmet vermiş tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni göreve gelen belediye başkanı arkadaşlarıma da başarılar diliyor, Milliyetçi Hareket'in ve onun şeref abidesi Lideri Devlet Bahçeli Beyefendinin çizdiği yolda milli, üretici, şeffaf belediyecilik anlayışını kentlerinde hayata geçireceklerine inancım tamdır.

% 88 gibi yüksek katılım oranı ile  gerçekleştirdiğimiz 2019 Mahalli idareler seçiminin Afyonkarahisar’ımıza için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Demokrasiye bağlılıkları için hemşerilerime ayrıca teşekkür ediyorum ve gurur duyuyorum. Yüce Türk milletine Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve Cumhur İttifakı’na göstermiş olduğu teveccüh için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 Haber okunma sayısı: 151

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
396 hit, 217 ziyaretçi, 235 ziyaret
Bu ay:
799 hit, 484 ziyaretçi, 528 ziyaret
Toplam:
135189 hit, 65205 ziyaretçi, 86413 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı