19 Aralık 2018 Çarşamba

SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI ŞUBAT AYI DEĞERLENDİRME AÇIKLAMASI

-saadet-partisi-il--stk-ve-halkla-iliskiler-baskanligi-subat-ayi-degerlendirme-aciklamasi

SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI ŞUBAT AYI DEĞERLENDİRME AÇIKLAMASI
07 Mart 2018 Çarşamba 16:07

 SAADET PARTİSİ

İL  STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI ŞUBAT AYI

DEĞERLENDİRME AÇIKLAMASI

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl  STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı değerlendirme açıklaması  yaptı. Şubat  ayının değerlendirildiği toplantıda ,İl  STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Erhan Akpınar açıklamada bulundu      

 

Erhan Akpınar ; ziyaret ve görüşmeler güzel bir havada gerçekleşti.STK ,sendika ve odalarla  zaman zaman görüşülerek birbirlerine görüş ve düşüncelerini aktarması gerekiyor dedi.

 

Ziyaretlere ;   İl STK ve Halkla ilişkiler başkanı Erhan Akpınar , İl Yatırım  ve Kalkınma başkanı Hamza Gümüşkanat  ,İl mahalli idareler başkanı  İlyas Dikici  , Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva ve Merkez ilçe Bşk Yardımcısı Orhan Arslan  katıldı.

 

 

Resmi Kurum , Sivil Toplum Kuruluşları Oda ve Basın Ziyaretlerimiz Oldu.

Afyonkarahisar İşci Emeklileri Derneği Başkanı Ahmet Ege, Askf Başkanı Orhan Küçüksağrıcı, Ensar Derneği Şube Başkanı İbrahim Durgut ,Zeka İl Koordinatörü Vahit Akyol, Afad Müdürü Mehmet Buldan ,Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya ,Kızılay Şube Başkanı İsmail Danıştekin ,Eğitim Sen Şube Başkanı Ender Karaaslan Sebzeciler Odası Başkanı Veysel Gök ,Şeker İş Sendikası Başkanı Murat Karamoçu Ziyaret Edildi.

 

Basın Kuruluşlarından   Odak Gazetesi Mehmet Emin Güzbey ,Kocatepe Gazetesi Şükrü Küçükkurt,Kanal 3 Ahmet Taşpınar Ziyaret Edildi.

                                                                                                                                                           Akpınar  ; konuşmasında, Şubat ayının yakın tarihimiz açısından çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “27 Şubat tarihi Türkiye’nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş, İslam dünyasına ufuk açmış, yön çizmiş bir büyük liderin, Erbakan’ın vefatının 7. yıldönümüdür.

Türkiye’de adil bir düzen dünyada da İslam birliğinin kurulması için 42 yıl mücadele veren liderimiz, Prof.Dr. Necmettin Erbakan Saadet Partimizin Genel Başkanı olarak vefat etmiştir.

Bize Saadet Partisi, Milli Görüşü miras bırakmıştır.O mirasa sahip çıkmak için Saadet Partisinde var gücümüzle çalışıyoruz.

 Şubat ayının diğer bir önemi  ise 28 Şubattır. Ülkenin geleceğine ipotek koymuş, antidemokratik kirli bir darbenin 21’inci yılıdır” ifadelerini kullandı.

 

Akpınar ;28 Şubat’la hesaplaşıyoruz diyenlerin Erbakan’ın yolundan gidiyoruz diye kimseyi kandırmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti: “Kimse kimseyi kandırmasın. 28 Şubat’la hesaplaşmak bankalardan bir gecede 50 milyar doları hortumlayanların yakasına yapışmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak, 1 yılda faize 70 milyar ödemekle değil, tıpkı Erbakan gibi 1 yılda denk bütçe yapmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak ABD ile ortak mekanizma kurmakla değil. D-8’lere sahip çıkmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak şeker fabrikalarını haraç mezat satmakla değil, 14 şeker fabrikası daha yapmakla olur. Atanamayan öğretmeni atamakla olur. Emekliyi, asgari ücretliyi, taşeron işçiyi açlığa mahkûm etmekle değil, milletin hakkını millete vermekle olur.”

                                                                                                                                                                             

Akpınar; cumhuriyet tarihinin darbeler tarihi olduğuna vurgu yaparak, “60 ihtilali, 71 muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat postmodern darbesi ve son olarak 15 Temmuz hain kalkışmasıdır. Hayatımız neredeyse her 10 yılda bir darbelerle kesintiye uğratılmıştır. Ama tüm bu darbelerin içinde en sinsi ve en kirli olanlarından birisi 28 Şubat darbesidir. Çünkü 28 Şubat darbesi ile bu milletin, bu ülkenin geleceği çalınmıştır. Çalışanın emeği, fakir fukaranın ekmeği çalınmıştır. Topyekûn bir milletin umudu, gelecek hayalleri çalınmıştır. Çünkü ne irtica, ne şu, ne bu 28 Şubat’ın iki sebebi vardır. Biri, rantiyecilere giden hortumun kesilerek, milletin hakkının millete aktarılması. Diğeri ise D-8’lerin kurulmasıdır. Birincisi içerideki işbirlikçi rantiyeyi, diğeri de dışarıdaki emperyalistleri rahatsız etmiştir.

28 Şubat darbesinin siyasi sonuçlarından çok ekonomik sonuçları ağır olmuştur. Ekonomik sonuçları en az siyasi sonuçları kadar ağır ve ahlaksızdır. Örnek olsun diye sadece bir rakam vermek istiyorum; 28 Şubat irtica yaygarasının altında, 22’si özel 4’ü devlet bankası olmak üzere tam 26 tane bankanın içi boşaltılmıştır. Sadece bu soygunun millete maliyeti 50 milyar doların üzerindedir. Ne demek 50 milyar dolar! Daha iyi anlaşılsın diye bir kıyas yapmak istiyorum. SEKA’ları sattık. Tekel’i, Telekom’u, Tüpraş’ı, Petkim’i sattık. 119 anonim şirketi ve 216 işletmeyi sattık. Onlarca limanı, tersaneyi sattık. Şimdi elde kalan son fabrikaları, 14 şeker fabrikasını da satılığa çıkardılar. Peki, tümünden elde edilen ve edilecek gelir ne kadar? 50 milyar dolar etmiyor.”

 

 

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı yakından takip ediyoruz.Allah askerimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. Hiç şüphe yok ki; ülke olarak tarihin en kritik, en hassas dönemlerinden birini yaşıyoruz. Dört bir yandan kuşatma altındayız. Türkiye üzerinde emelleri bulunan herkes adeta fırsat kolluyor. Bu kuşatmayı kırmanın ilk şartı milletimiz içinde birlik ve beraberliği sağlamaktır. Huzur, adalet ve kardeşliği sağlayacak adımları atmaktır.Şehitlerimize rahmet, milletimize sabır,gazilerimize şifa diliyorumHaber okunma sayısı: 272

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı