17 Ocak 2019 Perşembe

SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

-saadet-partisi-il--stk-ve-halkla-iliskiler-baskanligi-degerlendirme-toplantisi

SAADET PARTİSİ İL STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
09 Şubat 2018 Cuma 13:20

 SAADET PARTİSİ

İL  STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl  STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı değerlendirme toplantısı yapıldı.Değerlendirmede İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Erhan Akpınar açıklamada bulundu.Ocak ayının değerlendirildiği toplantıda yapılan ziyaretler ve görüşmeler konuşuldu.

 

Erhan akpınar ; ziyaret ve görüşmeler güzel bir havada gerçekleşti.Tüm partilerin zaman zaman görüşerek birbirlerine görüş ve düşüncelerini aktarması gerekiyor dedi.

 

Ziyaretlere ; İl Başkanı Adnan şenel , İl başkan Yardımcıları  Erhan Akpınar , Hamza Gümüşkanat , İsmail Hakkı Yılmaz , İl yas Dikici  ,H.Hüseyin Uğurlu   Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva katıldılar.

 

Partilerden  ;  Millet Partisi İl Başkanı Selahattin Genç , Vatan Partisi İl Başkanı Halil Şahin , Büyük Birlik Partisi Mkyk Üyesi Cemil Çoker , Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven , Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Karagöz ,Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Vekili Merkez İlçe Başkanı Vedat Sezer, İyi Parti İl Başkanı Erdal Gümüş   ziyaret edildi.

 

Resmi Kurum , Sivil toplum kuruluşları Oda ve Basın ziyaretlerimiz oldu.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu , İkinci Sanayi Sitesi Başkanı Bekir Koçak  Ziyareti ,Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları, Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Mevlüt Ülker, Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday , Agd Afyon Şube Başkanı Muharrem Coşkun ziyaret edildi.

 

Resmi Kurum , Sivil toplum kuruluşları, Oda ve Basın ziyaretlerinde  Afyonkarahisar ilimizin gelişimi ve çözülmesi gereken konular ve konuşuldu.

 

Parti ziyaretlerinde konuşulan mevzular ise partiler arası diyalogu geliştirelim , Türkiye'nin meselelerini birlikte mütalaa edelim. Türkiye'de çok farklı kanaatlere ve fikirlere sahip olan, sadece siyasi partiler değil, düşünce kuruluşları da bir araya gelsin. Meseleleri birlikte mütalaa edelim. Elbette farklılıklarımız olacak, birbirimizi ikna edemeyeceğimiz konular olacak. Bunu tabii karşılamak lazım. Biz farklılıklarımızı değil, ittifak ettiğimiz konuları gündeme getirerek çözüm arayalım.

 

Seçim kanunları ve Siyasi Partiler kanunu’na dair teklifler hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Parlamenter  Sistemden Cumhurbaşkanlığı  (Başkanlık) Sistemine geçildiği, bu değişiklik, ülke idaresini şekillendiren bütün yasalarda gerekli düzenlemeleri  ve  değişiklikleri  zorunlu

kıldığı anlatıldı.

 

Kamuoyunca  uyum  yasaları  diye adlandırılan  bu düzenlemelerin en önemlileri hiç şüphesiz seçim kanunları ve siyasi partiler kanununda yapılacak değişikliklerdir. Uyum  yasaları  yapılırken  adalet  ve kaliteli  bir  yönetim  şekli  ön  şart olarak benimsenmeli ve sistemin bu yönlerini muhafaza edecek mekanizmalar geliştirilmelidir.Ayrıca  yapılan anayasa  değişikliği ve  ona  bağlı  düzenlemelerin sürdürülebilir olması ve kaliteli bir yönetim şeklini teşekkül ettirebilmesi için siyasi partilerin, düşünce kuruluşlarının,  sivil  toplumun, akademisyenlerin,  kısacası toplumda düşünce  üretenher kesimin söz konusu sürece katılımları temin edilmelidir.

 

Saadet Partisi olarak, ülkenin yönetimini şekillendiren ve dolayısıyla toplumsal barışı  ve  huzuru  esas  itibariyle ilgilendiren  seçim  kanunları  ve siyasi  partiler kanunlarındaki değişiklikleri çok önemsiyoruz.

 

Hazırlanan Seçim kanunları ve siyasi partiler kanunu’na dair teklifde ; Yüzde 10 Barajı Tamamen Kaldırılması , Hazine Yardımı Bütün Partilere ve Hakça Yapılması , Partiler Arası İşbirliği İmkanı Oluşturulması, 

 

Basın Yayın Kuruluşlarının Tarafsızlığının Temin Edilmesi , Cumhurbaşkanı Adayı Göstermek İçin Gerekli 100 Bin İmza Şeffaf ve Kolay Olması konularından oluşmaktadır.Haber okunma sayısı: 280

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

ÇOK OKUNANLAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı