19 Ekim 2018 Cuma

KIYMETLİ BAKANIMIZ PROF.DR. VEYSEL EROĞLU İLE GURUR DUYUYORUZ

-kiymetli-bakanimiz-profdr-veysel-eroglu-ile-gurur-duyuyoruz

KIYMETLİ BAKANIMIZ PROF.DR. VEYSEL EROĞLU İLE GURUR DUYUYORUZ
02 Aralık 2017 Cumartesi 17:34

 KIYMETLİ BAKANIMIZ PROF.DR. VEYSEL EROĞLU İLE GURUR DUYUYORUZ

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı parti binasında gerçekleşti.

Toplantıya İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra İl Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş ile İl Yönetim Kurulu üyesi Fatma Erdoğan katıldı.

Yurdunuseven, geçen hafta AK Parti Afyonkarahisar İl Danışma Meclisi toplantısı yaptıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Toplantımızı İl Koordinatörümüz Mehmet Nil Hıdır beyin katılımıyla gerçekleştirdik. Milletvekillerimiz ve tüm teşkilatımız genişletilmiş il danışma meclisi toplantımıza katıldılar. Burada yeni format üzerinden çeşitli sunumlar gerçekleştirildi. İnşallah bundan sonraki toplantılarımızda sunumlarla hem teşkilatımızı hem de basın mensuplarımızı geniş bir şekilde bilgilendireceğiz. Yine Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız ve Afyonkarahisar Sorumlumuz Salih Koca beyle belediye meclis üyelerimiz, il genel meclisi üyelerimiz ve belediye başkanlarımızla bir toplantı gerçekleştirdik. Belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz sorunlarını ilettiler. Karşılıklı istişare halinde güzel bir toplantı yapıldı.”Turkovizyon 2016 Dergisinin Türkiye ve Dünya’ya değer katanlar kategorisinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yılın devlet adamı ödülüne layık görüldüğünü belirten Başkan Yurdunuseven, “ AK Parti Afyonkarahisar Teşkilatı olarak Sayın Bakanımızla biz çok gururlandık. Bakanımız yılın devlet adamı ödülünden ziyade çok daha güzel ödüllere layıktır. Çünkü çalışmaları sadece Afyonkarahisar ve Türkiye için değil, tüm dünya içindir. Bence dünyanın bürokratı ve devlet adamı şeklinde söyleyebiliriz.”

Yurdunuseven, Orman ve Su İşleri Bakanlığının yarın Cumhurbaşkanı Külliyesinde 375 dev eserin açılış töreni gerçekleştirileceğini kaydetti.

Bu açılışta Afyonkarahisar’ın da payını aldığını aktaran Yurdunuseven, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu 375 dev eserde Afyonkarahisar’ımız çok yüksek pay aldı. Bu açılış töreni hem ülkemize hem de Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun. Yine tarihi Soçi zirvesinde Suriye için Türkiye, İran ve Rusya bir araya gelmiştir. Ortadoğu’ya barışın gelmesi için Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde bir toplantı gerçekleştirildi. Bu zirvede Suriye’de insani trajedileri önlemeye ve bölgenin şartlarını en azami şartlarda oluşturmaya yönelik yapılacak çalışmalar konuşuldu. İnşallah bunun sonucunda güzel gelişmeler ortaya çıkacak.”

Türkiye ekonomisini çok önemsediklerini aktaran Başkan Yurdunuseven, ülkenin en önemli konuları arasında olduğunu vurguladı.

Yurdunuseven, gezi olayları öncesinde doların 1.82 sevilerine indiğine değinerek, “Faizlerde yüzde 4.5’a kadar inmişti. Enflasyonda 7.4’dü. Fakat ülkede ne zaman gezi olayları çıktı, 17-25 Aralık darbe girişimi geçekleştirildi. 6-7 Ekim olayları ve arkasından da 15 Temmuz yaşandı. Dolar’ın ve enflasyonun da ne hale geldiğini hep beraber görüyoruz. Burada dolar ve döviz üzerinden bir oyun gerçekleştiriliyor. Biz bu oyunlara her zaman karşı çıktık. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gerçekleştirdiği adımlarda bunu gösteriyor. Ekonomik çalışmalarla bunun önüne geçmek için çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Darbe girişiminin ardında kurda manipülasyon yapılmış ve örtülü ambargonun uygulandığı bir döneme girilmişti. Fakat Türkiye’nin teslim olmayacağını 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız ve milletimizle gösterdik. Hatta bazı derecelendirme kuruluşları kredi notumuzu yükseltmişti. Bazı derecelendirme kuruluşları da notumuzu düşürmüştü. Bize göre bunun hiçbir önemi yok. Türkiye’miz özellikle son dönemde mali politikalarıyla yükselmeye ve dünyanın güçlü bir ülkesi olmaya devam edecektir.Haber okunma sayısı: 309

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı