17 Ocak 2019 Perşembe

Kamulaştırılması bin 300, heykeltraşı 56 bin lira

-kamulastirilmasi-bin-300-heykeltrasi-56-bin-lira

Kamulaştırılması bin 300, heykeltraşı 56 bin lira
12 Mart 2018 Pazartesi 05:20

 Kamulaştırılması bin 300, heykeltraşı 56 bin lira

 

AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada Paşa Camii’nin dönemin belediye başkanı tarafından bin 300 liraya kamulaştırıldığını, 56 bin liraya da Utku anıtının yapıldığını söyledi.

 

Haftalık basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven gündemi değerlendirdi. Toplantıya, Tanıtım ve Medya Başkan M. Zahit Özer ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kışpınar da katıldı. 

“Ethem kardeşimize hayırlı olsun”

 

AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven konuşmasının başında geçtiğimiz hafta yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Yurdunuseven, “AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Kongresi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve milletvekillerinin de katılımları ile gerçekleşti. Kongrede Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel görevi Ethem Karahan’a devretti. Biz de yeni Gençlik Kolları Başkanımıza görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

 

Paşa camii ziyareti

 

Yapımına başlanan Paşa Camii hakkında da konuşan Yurdunuseven şöyle dedi: “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milletvekili Ali Özkaya ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte bugünkü Anıtpark alanında bulunan, ancak Cumhuriyet’in ilk yıllarında yıkılması nedeniyle tartışmalara konu olan Paşa Camii inşaatında incelemelerde bulunduk.”

 

31 bin metre kare alanda hizmet verecek

 

Paşa camiinin tarihi hakkında da bilgi veren Yurdunuseven konuşmasında, “Arkadaşlar bildiğiniz gibi Cumhuriyet döneminde Afyonkarahisar'ın önemli camilerinden biri olan Paşa Camii yıkılıp yerine Anıtpark alanı yapılmıştı. Paşa caminin yıkılması kararını dönemin belediye başkanlığı almış ve uygulamış. Bizim tarihten aldığımız bilgilere göre bu caminin kamulaştırılması için 1300 lira ödemiş. Buraya heykel yapılması için de sadece heykeltraşa 59 bin lira ödenmiş. Tabii Belediye başkanımız ‘madem belediye tarafından yıkılmış. Onun vebalini bizim ödememiz gerekiyor’ dedi. Mezarlığın yanında 31 bin metrekare alanda Paşa Camii'nin birebir aynısı aynı malzemeler kullanılarak Horasan tipi direklerle inşallah bir iş adamı kardeşimizin de katkıları ile yapacağız. Cami en kısa sürede yapılıp hizmete girecektir. Camiyi yapan işadamı kardeşimize de çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.  

 

“Şuhut halkımıza hayırlı olsun”

 

Şuhut’ta doğalgaz verme törenine katıldıklarını da söyleyen Yurdunuseven, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özal ile birlikte Şuhut'ta doğalgaz verme törenine katıldık. Şuhut halkımıza doğalgazın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

28 Şubat sergisi açılışı

 

AK Parti Genel Merkezi'nce ‘İnsan eşref-i mahlûkattır’ temasıyla hazırlanan, 28 Şubat döneminin gazete manşetlerinin yer aldığı ‘28 Şubat'ın Manşetleri’ adlı fotoğraf sergisini açtıklarını da anlatan Yurdunuseven konuşmasında, “Ayrıca partimizde 28 Şubat'ın mağduru olan Sayın Milletvekilimiz Hatice Dudu Özkal hanımefendi bir konferans verdi. Ayrıca sivil toplum platformu tarafından 28 Şubat'a ilişkin yapılan açıklamaya katıldık” ifadelerine yer verdi.  

 

Afrin operasyonu

 

Afrin operasyonunun 46. Gününde harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı hakkında da bilgi veren Yurdunuseven şöyle konuştu: “Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 872 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri sivillere zarar vermeden operasyonlarına devam ediyor. Zaten burada sivil hassasiyeti gözetilmeseydi Afrin operasyonu üç gün bilemediniz en fazla dört gün sürerdi. Bir süpürme operasyonuyla burayı Mehmetçik kolaylıkla alırdı. Ancak Mehmetçik’i diğer ülke askerlerinden ayıran özellik hassasiyetidir. Mehmetçik en ufak bir karıncayı bile gözeterek operasyon yapıyor. Ben buradan askerlerimize muzafferiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

 

KDV alacakları iade edilecek

 

Yurdunuseven son olarak KDV iadesi hakkında da konuştu. Yurdunuseven, “Hükümet 33 yıldır uygulanan KDV yasasına neşter vurdu. Bu paket ekonomiye nefes aldıracak. Maliye’de biriken KDV alacakları iade edilecek. Kimsenin KDV alacağı kalmayacak. Alacak ödenmezse 3 ay sonra faiz işleyecek. Reel sektöre KDV ödemesi 140 milyar lirayı bulacak. Küçük esnaf hasılat hesaplı KDV sistemine geçecek. KDV ödemesini, beyan tarihinden iki ay sonra yapacak” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 Haber okunma sayısı: 219

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

ÇOK OKUNANLAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı