Anadolu Türk'ündür, Türk'ün kalacaktır

-anadolu-turkundur-turkun-kalacaktir

Anadolu Türk'ündür, Türk'ün kalacaktır
22 Eylül 2019 Pazar 11:53

 Anadolu Türk'ündür, Türk'ün kalacaktır

Haftasonu Kayıhan beldesi tarafından düzenlenen Rahvan At Yarışları programında katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ”Anadolu Türk'ündür, Türk'ün kalacaktır” dedi.

 

Haftasonu Kayıhan beldesi tarafından düzenlenen Rahvan At Yarışları programı öncesi MHP heyeti kahvaltı programında bir araya geldi. Afyon Ülkü Ocakları tarafından organize edilen kahvaltı programı MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Mehmet Kocacan, Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, Ülkü Ocakları Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, il ve merkez ilçe yönetimi katıldı.

 “Hepimizin aklında Afyonkarahisar var”

Partilileriyle hem ülke hemde il gündemini değerlendiren Milletvekili Taytak, Afyonkarahisar’a en iyi hizmet sunmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Milletvekili Taytak, “Geçen süreçte Afyonkarahisar da yapmış olduğumuz hizmetleri il, ilçe ve ülkü ocakları yönetimimizle beraber bir değerlendirme yaptık. Önümüzdeki süreçte yapılacak olan çalışmalarla ilgili düşüncelerimizi paylaştık. Hepimizin aklındaki düşünce Afyonkarahisarımıza en iyi hizmeti ortaya koyabilmek, en iyisini yapmak olacaktır. Siyasi düşüncelerimizin yanı sıra herkese ulaşabilmek, herkesle birlikte olabilmek ve herkesin dertlerine derman olabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah MHP olarak önümüzdeki dönem içerisinde kamuoyunun çok daha takip edebileceği çalışmalara imza atacağız” dedi.

 

MHP Heyeti Rahvan At Yarışlarına katıldı

MHP Heyeti daha sonra Kayıhan beldesi tarafından düzenlenen Rahvan at yarışları programı katıldı. Milletvekili Taytak’a burada bazı MHP belediye başkanları da eşlik etti. Programa katılan vatandaşlarla tek tek tokalaşan Milletvekili Taytak’a ilgi yoğun oldu.  Buradaki programda bir konuşma yapan Milletvekili Taytak, “Tarih, Türk milleti için sadece ibret alınacak değil, kuvvet alınacak, güç alınacak, gurur duyulacak bir zemindir” dedi. Taytak, “Bir milletin geçmişi yani tarihi üzerinde, operasyon yapabilmek için göz önünde bulundurulması gereken ilk ilke, o milletin tarihinin yok sayılması bu mümkün değil ise değersizleştirilmesidir. Burada bugün ecdadımızın, atalarımızın yaşadıklarını anlamak, hissetmek, gururlanmak için buradayız. Bu köklü geleneği sürdüren, gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan, rahvan at yarışları organizasyonunda emeği geçen herkese tarih bilinçleri nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Anadolu’nun Türk yurdu olduğu bir kez daha ilan edilmiştir

30 Ağustos Zafer Haftası bayramıyla ilgili düşüncelerini de paylaşan Milletvekili Taytak, “30 Ağustos'a yaklaştığımız bu günlerde, Türk milletinin şanının kurtarıldığı Afyonkarahisarımızda bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, Türk milletinin soyunda da bağımsızlık vardır. Genlerimizde beka İçin savaşmak vardır. Bizim atalarımız Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kocatepe'de, bizlere, düşman ne kadar güçlü olursa olsun, eğilmemeyi, kaçmamalı, vatan için mücadele etmeyi, dinini, devletini, mukaddesatını korumak için ölümden kaçmamayı öğretmiştir. Malazgirt'te başlayan Anadolu akını, Afyon'da tescillenmiştir. Vatan müdafaası, taarruza dönüşmüş, Anadolu’nun Türk yurdu olduğu bir kez daha ilan edilmiştir. Malazgirt’in akıncıları, İstanbul’un surlarını delmiş, Çanakkale’yi geçilmez kılmış, Kocatepe’yi, Afyonu, karargah etmiş, zulmü ege'de boğmuştur. Anadolu Türk'ündür, Türk'ün kalacaktır” dedi. Program sonunda dereceye girenlerin ödülleri verildi.Haber okunma sayısı: 165

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı