Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

23 Eylül 2020 Çarşamba

HAYDİ HANIMLAR SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİNE

haydi-hanimlar-saglikli-yasam-merkezine

HAYDİ HANIMLAR SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİNE
18 Ağustos 2016 Perşembe 14:25

          Afyonkarahisar Belediyesi, Nermin Erbakan Hanımlar Lokalinde hayata geçirdiği Sağlıklı Yaşam Merkezi ile hanımlara özel programlar düzenliyor.

        Diyetisyen Raike Uğur gözetiminde, Beslenme Danışmanlığı ve diyetisyen (kişiye özel diyet programları) Gıda İntoleransı ve bölgesel zayıflama hizmetleri uygulanan Nermin Erbakan Hanımlar Lokalinde bulunan özel cihazlar sayesinde kişiye özel programlar düzenleniyor.

         Sağlıklı bir yaşamın her anında yeterli-dengeli beslenme temel unsur olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Raike Uğur, tüm Afyonkarahisarlı bayanları,  Hanımlar Lokali’nin Sağlıklı Yaşam Merkezinden faydalanarak beslenme tipine uygun, hayattan soyutlamadan kilolara elveda demeye davet ettiklerini ifade etti.

Yapılan özel programlarda kişisel farklılıklar, ihtiyaçlar, kültürel farklılıklar, yaşam tarzı, alışkanlıklar, geçirilmiş olan hastalıklar veya o dönemde yaşanılan sağlık sorunları değerlendirmeye aldıklarını kaydeden Diyetisyen Raike Uğur, Hanımlar Lokali’nde uygulanan GIDA İNTOLERANSI, BÖLGESEL ZAYIFLAMA, KRİYOLİPOLİZ ( YAĞ KIRMA) VALE SHAPE  ( VÜCUT ŞEKİLLENDİRME CİHAZI) hizmetleri hakkında şu bilgileri verdi.

GIDA İNTOLERANSIBeslenme Tarzınız Parmak İziniz Gibi Size Özeldir!

SAĞLIKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK YEDİĞİMİZ BİRÇOK GIDA VÜCUDUMUZDA OLUMSUZ ETKİLER YARATIYOR OLABİLİR.. Örneğin çok sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bir yumurta, eğer vücudumuz tarafından sindirlemiyor ise vücudumuz bu yumurtanın içindeki proteinlere karşı tepki vermeye başlayabilir. Bu olumsuz etki ‘gıda intoleransı’ olarak adlandırılır ve vücudumuzda kilo almaya ve birçok kronik rahatsızlığa neden olur. Artik sizde yaptığımız testlerle hangi besine intoleransınız olduğunu öğrenebilirsiniz.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Vücudumuzun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan işlemlerdir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan dolayı bu tip yağ birikmiş bölgelerde bölgesel incelme cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

KRİYOLİPOLİZ ( YAĞ KIRMA)

       Çevre dokulara hasar vermeden belli bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak yağ dokusunu azaltmaya denir. Soğuk Lipoliz olarak da adlandırılabilmektedir. Bu sistemde kontrollü olarak 60-70 dakikalık süre içerisinde vücudun belli bir bölgesindeki istenmeyen yağ dokusu dondurulur.Donan yağ hücreleri vücudun kendi savunma mekanizması ile lenfatik sistem aracılığıyla vücuttan atılır (dondurarak zayıflama). Bazı doktorlar soğuk lipoliziliposuction'a alternatif olarak görmektedir.  

         Kriyolipoliz yağ hücresini normal boyutlara getirerek, hatta yağ hücresini yok ederek etkisini gösterir. Lipoliz; yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi ayrıca cerrahi yolla yağların çekilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde uygulanabilir. Özellikle sellülitin meydana getirdiği portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde çok etkilidir. Kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesinde uygulanabilmektedir. İyi sonuçlar elde etmek için bol su içilmeli, aktiviteler artırılmalı ve sağlıklı beslenilmelidir.. Lipolizin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişir.Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) uygulaması sonrası Vale shape tedavisiyle yağ atımını hızlandıracaktır.Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) etkisini 45  gün içinde gösterir. Kişinin yağ dokusundaki kalınlığa bağlı olarak 1-3 seans uygulama yapmak gerekecektir. Uygulama aralıkları aynı bölge için 4-6 haftadır.

VALE SHAPE ( VÜCUT ŞEKİLLENDİRME CİHAZI)

      Vale shape kadınların vücutlarıyla ilgili hoşnutsuz olmalarına neden olan problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan, pratik, etkili, kısacası mükemmel bir yöntemdir.Vale shape tedavisi vücudumuzda gözle görülür bir incelme ve şekillenme yaratıyor.Bu sistemin özelliği elös teknolojisiyle vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemi olmasıdır.Üstelik sadece sıkılaşma, bölgesel zayıflama, incelme ve selülit problemlerinde değil çatlakların görünümünüde hafifletmede son derece etkili bir yöntemdir. Ayrıca vücuttaki yağlar dışında gıdıyı, çene altındaki yağları ya da gözaltındaki torbaları da azaltabilir.

Fotoğraflar
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 Haber okunma sayısı: 917

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
60 hit, 35 ziyaretçi, 38 ziyaret
Bu ay:
456 hit, 174 ziyaretçi, 190 ziyaret
Toplam:
140532 hit, 68040 ziyaretçi, 90079 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı