22 Temmuz 2019 Pazartesi

PARKHAYAT’TA KÜÇÜK KESİ YÖNTEMİYLE KALP KAPAĞI AMELİYATI

-parkhayatta-kucuk-kesi-yontemiyle-kalp-kapagi-ameliyati

PARKHAYAT’TA KÜÇÜK KESİ YÖNTEMİYLE KALP KAPAĞI AMELİYATI
10 Ağustos 2018 Cuma 15:01

 PARKHAYAT’TA KÜÇÜK KESİ YÖNTEMİYLE KALP KAPAĞI AMELİYATI

Özel PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Kalp Sağlığı Merkezi doktorlarından Op.Dr. Erdinç Naseri, mitral kalp kapağı rahatsızlığı bulunan 22 yaşındaki bayan hastayı, iman tahtasını açmadan, küçük kesi yöntemiyle yaptığı ameliyatla sağlığına kavuşturdu.

Afyonkarahisar’da yaşayan 22 yaşındaki bayan hasta geçtiğimiz günlerde rahatsızlığı sebebiyle Özel PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi Kalp Sağlığı Merkezi’ne başvurdu. Yapılan muayene ve tetkik sonuçlarına göre hastanın kalbinde bulunan mitral kapakta ileri derecede yetmezlik oluştuğu ve bu mitral kalp kapağının acilen değiştirilmesi gerektiği belirlendi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında, bu büyük ve riskli ameliyatın iman tahtasını açmadan, 5 cm.’lik küçük bir kesiyle yapılabileceğine karar verildi. Hasta, başarılı geçen operasyon sonrasındaki 5. gün hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Kalp Damar Cerrahı Op.Dr. Erdinç Naseri gerçekleştirdiği ameliyatla ilgili olarak kalp rahatsızlığı yaşayan 22 yaşındaki hastanın kendilerine başvurduğunda yapılan tetkikleri sonrasında kalbindeki mitral kalp kapağın değiştirilmesine karar verildiğini, bununla birlikte bu ameliyatın iman tahtasını açmadan küçük bir kesiden girilerek yapılmasının kararlaştırıldığını belirtti. Op. Dr. Naseri, bu ameliyatta, göğüs kafesinde kaburgaların birleştiği nokta olan ve halk arasında ‘iman tahtası’ olarak bilinen göğüs kemiğinin kesilmediğini ifade ederek, ameliyatın kaburgalar arasından, sol meme altından sadece 5 santimetrelik bir kesiden girilerek gerçekleştirildiğini söyledi.

Küçük kesi yöntemiyle yapılan bu tür ameliyatların sonrasında hastaların kısa bir sürede normal hayatına dönerek günlük aktivitelerine rahatlıkla devam edebildiklerini belirten Op. Dr. Erdinç Naseri, küçük kesi ile yapılan kalp ameliyatlarının bir başka üstünlüğünün de hastalara sağladığı ‘psikolojik iyilik hissi’ olduğunu sözlerine ekledi. Klasik yöntemlerle iman tahtası açılarak yapılan ameliyatların hastalar üzerinde travmatik etkiler yaratabildiğine dikkat çeken Op. Dr. Naseri, küçük kesi yöntemiyle yapılan kalp ameliyatlarının sonrasında hastaların iyileşme ve hastaneden taburcu olma süreçlerinin daha hızlı olduğunu söyledi. Türkiye’de sadece birkaç merkezde yapılabilen bu tür spesifik operasyonların tamamının PARKHAYAT Afyonkarahisar Hastanesi’nde kolay ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilebildiğini, bu operasyonlar için kendilerine Afyonkarahisar dışında, pek çok farklı ilden de hastaların başvurduğunu, PARKHAYAT Hastanesi’nin kalp damar cerrahisi konusunda bölgede önemli bir merkez haline geldiğini sözlerine ekledi.

 Haber okunma sayısı: 621

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
20 hit, 14 ziyaretçi, 15 ziyaret
Bu ay:
2323 hit, 1418 ziyaretçi, 1713 ziyaret
Toplam:
139013 hit, 67223 ziyaretçi, 89151 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı