Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton

'Merdiven altı firmalar müşteriyi rencide ediyor'

merdiven-alti-firmalar-musteriyi-rencide-ediyor

'Merdiven altı firmalar müşteriyi rencide ediyor'
29 Mayıs 2019 Çarşamba 00:25

 ARAÇ Kiralamacılar Konfederasyonu (AKKON) Afyonkarahisar İl Başkanı Ali Vesek, "Merdiven altı firmalar müşteriyi rencide ediyor. Arızalı araç veriyorlar, senetleri değişik şekilde kullanıyorlar. Teslim etmiyorlar ve müşteriye eziyet ediyorlar" dedi.

AKKON İl Başkanı Ali Vesek, araç kiralama alanında kurumsallaşmak istediklerini belirterek, müşterilere verilen hizmetin de kurumsal olması için çalıştıklarını söyledi. Ali Vesek, "Amacımız kurumsallaşmak. Aradaki merdiven altı firmaları devreden çıkararak bu işi resmi hale getirmektir. Müşterilerimizin kafasında oluşan bakış acısını değiştirmek. 'Araç kiralama firmaları mafyadır, sahtekardır' gibi imajları silmek amaçlı konfederasyon kurularak resmi bir kurum haline getirdik. Bütün Afyon ilinde bulunan rent a carları da tek çatı altında toplamaya çalışıyoruz" dedi.

3 FEDERASYON BİRLEŞTİ

3 federasyonun birleşmesiyle konfederasyonun oluştuğunun altını çizen Vesek, "Genel merkezimiz Ankara ve genel başkanımız ise Asım Kızmaz'dır. Türkiye genelinde bütün illerde başkanlıkları olan ve üyeleri bulunan bir konfederasyon. Türkiye genelinde hizmet veriyoruz, paslaşıyoruz ve birbirimize yardımcı oluyoruz. Biz Afyon'daki ve çevresindeki hatta ülke genelindeki bütün firmalara hizmet veriyoruz. Konfederasyon çatısı altındaki kurumsallaşmadan tüm firmaların yararlanmasını sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

'MANAVI, BAKKALI VE KAHVECİSİ DE YAPIYOR'Afyonkarahisar'da 60'a yakın rent a car firmasının bulunduğunu ve yarısının gerçek olduğunu vurgulayan AKKON İl Başkanı Ali Vesek, şöyle dedi:

"Halkımızın rent a car'cılara bakış acısı çok farklı. Biz araçlarımızı kiraya verirken sözleşme yapıyoruz ve bu sözleşmelerde senetler bulunuyor. Bu senetler değişik amaçla kullanılıyor. Merdiven altı firmalar ise müşteriyi rencide ediyor. Arızalı araç veriyorlar, senetleri değişik şekilde kullanıyorlar. Teslim etmiyorlar ve müşteriye eziyet ediyorlar. Bu nedenle kurumsallaşıyoruz. Biz valiliğe bağlıyız. Şu anda hiçbir rent a car'da denetleme yok. Afyonkarahisar'da 60'a yakın rent a car var ise bunun yarısı gerçekten vergi levhası olan ve yapan firmadır. Bu işi manavı, bakkalı ve kahvecisi de yapıyor. Ne oldukları belli değil."

BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİSİ GÜVEN

Araç kiralamacılar olarak ilk önceliklerinin müşterilerinin güvenini kazanmak olduğunu söyleyen İl Başkanı Vesek, "Merdiven altından alınan bir araç ile rent a car'dan alınan bir araç çok farklıdır. Rent a car'dan alınan araç kaskoludur. Bu da müşterimizin mağdur olmaması içindir. Kasko ücretleri 8 bin civarında. Fakat konfederasyon üyeleri yani vergi levhası olan gerçek rent a car'cılar kasko bedeli olarak 4 bin TL ödüyor. Ayrıca yolda kalsalar servis avantajımız var ve başka araç veriyoruz. Müşterilerimize güven veriyoruz. Müşteri bize güvenerek gelsin" dedi.Haber okunma sayısı: 575

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı