Günlük Burç

19 Nisan 2019 Cuma

SERTESER’DEN TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI AÇIKLAMASI

-serteserden-tutum-yatirim-ve-turk-mallari-haftasi-aciklamasi

SERTESER’DEN TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI AÇIKLAMASI
15 Aralık 2018 Cumartesi 21:20

 SERTESER’DEN TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI AÇIKLAMASI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla önemli mesajlar verdi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla açıklama yaptı. Serteser, “Ülkemizde üretilen mamullerin öncelikli olarak tüketilmesi, sahip olunan milli servetin tasarruflu kullanılması hedefi ile kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, yerli üretim hakkında farkındalığı artırıcı bir işleve sahiptir. Tüketicinin yerli malı ürünü bilmesi ve kullanması, ekonominin gelişmesi için önemlidir. Bu bakımdan Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı Yerli Üretim logosu uygulaması da olumlu bir adımdır” dedi.

GÖKBEY GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTIYerli üretim ve buna bağlı olarak gelişecek tüketim bilincinin önemine dikkat çeken Serteser, “Ülkemiz, savunma sanayisinde yaptığı hamlelerle bu alandaki yarışta var olduğunu göstermiştir. Bu sektörün önde gelen ülkelerinin bize savunma sistemlerini aktarmaktaki isteksizlikleri, ülkemizin üretime yönelmesi ile sonuçlanan örnek bir başarıya dönüşmüştür. Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı genel maksatlı helikopterimiz Gökbey, yerli ve milli üretimimizin geldiği noktayı da göstermiş ve göğsümüzü kabartmıştır” ifadelerini kullandı.

AFYON’DA BİRÇOK ÜRÜN VAR

Afyonkarahisar’ın yerli üretimde başarılı bir il olduğunu vurgulayan Serteser, “Afyonkarahisar’da mermer, mermer makinesi yapımı, konveyör bant, mutfak gereçleri gibi sanayi üretimi ile ihracata ve ekonomiye katkı sağlayan sektörlerimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yumurta üretiminde öncü olan ilimiz, sektörün borsası konumundadır. Coğrafi İşaretleri Odamız tarafından tescillenen sucuk, pastırma, kaymak ile gıda sektöründe önemli bir konumdadır. Bunun yanı sıra ilimizdeki diğer kurum ve kuruluşlar tarafından Coğrafi İşaret tescili alınan ev ekmeği ve vişne, tescil başvuruları yapılan lokum, kaymaklı ekmek kadayıfı ve kiraz da ilimizdeki üretimin kalitesi bakımından örnektir. İlimiz, patates üretiminde de Türkiye genelinde ilk 5’te yer almaktadır. Ayrıca ilimizde üretilen haşhaş ilaç sanayisinin; çiftçilerimizin önemli bir gelir kapısı olan şeker pancarı da şeker sektörünün hammaddesidir” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ PROJESİ’NE TAM DESTEK

Serteser, ATSO’nun her zaman yerli ve milli üretimin yanında olduğunu hatırlattığı açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

“Ekonomideki cari açığın temel sebepleri arasında enerji ve otomotiv sektöründeki dışa bağımlılık gösterilmektedir. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda örnek teşkil etmesi bakımından güneş enerjisinden hizmet binamız için gerekli elektriği üretiyoruz. Yine hizmet binamızın ısınmasını, Afyonumuz’un kaynağı olan jeotermal ile sağlıyoruz. Yöneticilerimiz ve çalışanlarımız kaynakları tasarruflu kullanmakta bilinçli hareket ediyor. Bütün bunların yanında, Türkiye’nin Otomobili Projesi’ni de Oda olarak destekliyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) A.Ş.’nin planlanan takvimde, ülkemiz için en iyi üretimi yapacağına inancımız tamdır. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”Haber okunma sayısı: 568

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
653 hit, 331 ziyaretçi, 401 ziyaret
Bu ay:
4973 hit, 2709 ziyaretçi, 3233 ziyaret
Toplam:
130774 hit, 63149 ziyaretçi, 83789 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı