Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

15 Ekim 2019 Salı

REKTÖR SOLAK’TAN SERTESER’E VEDA ZİYARETİ

-rektor-solaktan-sertesere-veda-ziyareti

REKTÖR SOLAK’TAN SERTESER’E VEDA ZİYARETİ
02 Nisan 2019 Salı 11:59

 REKTÖR SOLAK’TAN SERTESER’E VEDA ZİYARETİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e veda ziyaretinde bulundu.

 

Görev süresi dolan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.

“BİRLİKTE ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPTIK”Ziyarette bir açıklama yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “Şehrimizin güzide kuruluşlarından olan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimi ile çok güzel çalışmalar yaptık. Önce sektörel ilişkilerle ilgili merkezi açtık. Ardından Teknoloji Transfer Ofisi’ni açtık. Daha sonra da Teknopark’ta buluştuk. Ben Yönetim Kurulu Başkanı, siz de Yönetim Kurulu Üyesi olarak hem şehiriçinde, hem Uşak’ta birçok toplantıya beraber katıldık. Şehrimize Afyon-Uşak Bölgesel Teknopark kurmayı birlikte başardık. Onun için sırt sırta verdik. Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız’ın katkıları ile, sizinle dayanışma içinde 3,5 yıl gibi kısa bir süre içinde Teknopark’ı sanayicilerimizin hizmet ortamına sunduk. Şu anda 21 firma aktif olarak çalışıyor” dedi.

“TERMAL KENT PROJESİ’NE KATKINIZI BİLİYORUM”

Serteser’in AKÜ’nün ve şehrin gelişimi için katkı sağladığını kaydeden Solak, “Üniversitelerin bir görevi, eğitim, öğretim, araştırma yaparken, üretime yönelik, AR-GE’ye yönelik alanların geliştirilmesidir. Biz sizden ne zaman randevu istesek ‘Hayır’ demediniz. 8 yıl boyunca hiçbir olumsuz düşünce, kavram ve sıkıntı olmadan bugünlere geldik. Teknopark’ı sizinle kurduğumuz için çok müsterihim. Şahsım ve Üniversitem adına sizlere teşekkür ediyorum. 1,5 yıl önce güzel bir projeyi sizinle birlikte başlattık. Sizin çok ciddi katkılarınız var. Kahramankazan ve Afyonkarahisar’daki Termal Kent Projeleri’ne katkılarınızı biliyorum ve bu nedenle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“REKTÖR SOLAK’A TEŞEKKÜR EDERİZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getirdi. Serteser, “Sizinle 2011 yılından itibaren hem şahsi dostluğumuz hem de üniversite-sanayi işbirliğine yaptığınız, iş camiasına yaptığınız katkılardan dolayı, üniversitemizi bugünkü durumuna getirmenizden dolayı teşekkür ederiz. Afyon Kocatepe Üniversitesi oldukça büyüdü ve bir üniversite daha doğurdu. Her alanda başarılı çalışmalarınız oldu. Sayın Hocam ile en ufak bir tartışma yaşamadan bugünlere geldik. Hocam’ın şahsımda ve Ticaret ve Sanayi Odamız’da ayrı bir yeri vardır. Şehrimize, üniversitemize ve üniversite-sanayi işbirliğine yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizim için çok önemli bir şahsiyetsiniz. İnşallah bundan sonra başka makamlarda çalışmak nasip olur. Her şey için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 Haber okunma sayısı: 372

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı