Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

19 Şubat 2019 Salı

Afyon Şehir Dergisi

ATSO heyeti Külliye’de

-atso-heyeti-kulliyede

ATSO heyeti Külliye’de
18 Nisan 2018 Çarşamba 05:17

 ATSO heyeti Külliye’de

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve ATSO heyeti, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katıldı

 

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu 2017-2018 Reformu Tanıtım Programı Toplantısı, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlendi.

YILDIRIM VE AKDAĞ KONUŞTUToplantıda Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşma yaptı.

BİR AYDAN BİR SAATE

Başbakan Yıldırım, ‘Türkiye refahını artırıyorsa bunun arkasında iş alemi var, üretenler var, girişimciler var. Bürokrasinin işi yokuşa sürmek değildir. Bürokrasiyi mevzuat ve uygulamada ne kadar kolaylaştırırsak bundan ülke olarak kârlı çıkarız. İş kurmak isteyen vatandaşlar şirket kurmak istiyor. Biz iktidara geldiğimizde bir ayda şirket kuruluyordu. Şimdi bir saati geçmiyor. 15 yılda gelinen nokta 1 aydan 1 saat. Geleceğe yatırım yapmak önemli bir yükümlülüktür. Bizim işimiz bu yükümlülüğü kolaylaştırmaktır. Şirket kurarken notere gidiliyordu. Şimdi Ticaret Sicil Müdürlüklerine gidiliyor. Maliyet de düştü’ ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İLK 20’YE GİRECEK

Başbakan Yardımcısı Akdağ, ‘İş yapma kolaylığı endeksinde 60ıncı sıradayız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın iradesi ile Türkiye’yi ilk 20’ye sokma hedefi koyduk ve çalışmalarımızı bu yönde geliştirdik. Bakan arkadaşlarımızla 17 toplantı yaptık, 100 saati aşkın mesai harcadık. Bürokrat arkadaşlarımızla yaptığımız çalışma 500 saati geçti. Uluslararası uzmanlar da 400 saat mesai harcadık. Bu çalışmalar sonucunda 102 maddeden oluşan Eylem Planı hazırladık. Bununla ilgili iki kanun çıkardık, bir taraftan da ikincil düzenlemeleri yaptık’ diye konuştu.

TÜRK ÖZEL SEKTÖRÜ ŞAHA KALKTI

Hisarcıklıoğlu, ‘Bir olarak, beraber olarak müthiş bir iş başardık. Hep birlikte çalıştık. 2002 yılından bu yana Türk Özel Sektörü’nün şahlanışına şahit oluyoruz. El ele verdiğimizde ülkemiz her sorunu aşacaktır. Bütün dünya yatırımcılarına sesleniyoruz: Gelin yatırımlarınızı Türkiye’de yapın diyoruz. Devletimizin bize verdiği her görevde Türk Özel Sektörü olarak çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.

ATSO HEYETİ ÇIKARMA YAPTI

Toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Aktan ve Günay Öztürk, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Berna Tokman, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ATSO Kalite Yönetim ve Akreditasyon-Oda Sicil Sorumlusu Okan Uyanık, ATSO Basın Müdürü Murat Arısoy katıldı.

Haberin etiketleri:

ATSO heyeti Külliye’de


Haber okunma sayısı: 1238

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı