Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

TEOG'DA İLK 300'DE 13 ÖĞRENCİ BİLGİ EVLERİ'NDEN

teogda-ilk-300de-13-ogrenci-bilgi-evlerinden

TEOG'DA İLK 300'DE 13 ÖĞRENCİ
18 Ağustos 2016 Perşembe 14:23

                 Kurulduğu yıldan bu yana başarısını her yıl katlayan Bilgi Evleri, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde en başarılı yılını yaşadı. Bilgi Evlerinde eğitim gören 13 öğrenci, TEOG Yerleştirme sonuçlarına göre il genelinde ilk 300'e girmeyi başardı.                

                 Eğitmenleri ile birlikte kendisine teşekkür ziyaretinde bulunan öğrencileri tebrik eden Belediye Başkan Burhanettin Çoban, her yıl olduğu gibi ilk 300'e giren bu 13 öğrenciye birer adet dizüstü bilgisayar ve 750'şer TL para ödülü vereceklerini açıkladı. Öğrencilerin destekçisi olan ailelerine ve Bilgi Evlerinde eğitim veren hocalarına teşekkür eden Başkan Burhanettin Çoban, kazandıkları okullarda başarılarını devam ettirmelerini isteyerek, "İnşallah bu başarılar sizlere az gelir, lise eğitiminizde de bugünkü başarılarınızın üstüne çıkarsınız. Allah sizlere zihin açıklığı ve feraset versin. Ülkemiz ve dünya insanına hizmet etmeyi nasip eylesin inşallah" dedi.

                "BAŞARININ MADDİ İMKANLARLA ÇOK FAZLA İLGİSİ YOK"

                Eğitimde başarılı olmanın sadece maddi imkanlara bağlı olmadığını belirten Başkan Çoban, "Ben 2003'te AK Parti İl Başkanı iken İhsaniye Yaylabağı'ndan bir kızımız geldi. Kendisi taşımalı eğitim sistemi ile Anadolu Lisesi'nde okumuş ve Tıp Fakültesini kazanmış. Görüşmemiz sırasında babasının ne iş yaptığını sordum, hamallık yaptığını söyledi. O kızımız şimdi okulunu bitirdi ve Aydın'da uzman doktorluk yapıyor. Bunun yanı sıra, çocuğuna daha ilkokuldayken özel dersler aldırmaya başlayan; ortaokul, lisede, bilgisayarlar, programlar ve kitaplar alan ama çocuğu okumayan birçok aile var. Yani eğitimde başarılı olmanın maddi imkanlarla çok fazla ilgisi yok. Öncelikle Allah zeka verecek, en önemlisi çocuklar disiplinli ve programlı şekilde çalışacak" diye konuştu.

                ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ÇOBAN'A TEŞEKKÜR



                Ziyarete katılan öğrencilerden Gökçen Yurkancı ise "Bilgi Evi'nde aldığı eğitim desteği ile başarılı olduğunu belirterek, "Bu dönem bana yardımcı olan Yaşar Güven Hocamıza ve aileme çok teşekkür ediyorum. Başarımda katkıları çok büyük. Beni ve tüm arkadaşlarımı sınavlara çok iyi hazırladılar ve bunu yaparken bizi hiç sıkmadılar. Çok emekleri var üzerimde. En önemlisi bu projeyi hayata geçiren siz Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü ben Gazlıgöl'den geliyorum ve buraya gelmemin sebebi Bilgi Evleri" dedi. İlk 300'e giren bir diğer öğrenci Aybüke Ezgü Çakmak da, "Öncellikle bizler için Bilgi Evlerini kurduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Ayrıca değerli öğretmenlerimize teşekkür etmek istiyorum. Başarımızda onların desteği ve teşviği çok fazla" ifadelerini kullandı.

                Afyonkarahisar Belediyesi Etüt Eğitim Birim Sorumlusu Sema Akkaş nezaretinde gerçekleşen ziyarete, Karşıyaka Bilgi Evi Sorumlusu Yaşar Güven, Şehit Üsteğmen Sami Çiftçi Bilgi Evi Sorumlusu Mustafa Uzun ve Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evi Sorumlusu Murat Ağcakoyun ile TEOG Yerleştirme sonuçlarına göre il genelinde ilk 300'e girmeyi başaran Bilgi Evi öğrencileri; Aybüke Ezgü Çakmak, Zehra Pamukçu, Büşra Çetinkaya, Şevkiye Özen, Samet Selvi, Şükrü Dalgıç, Utku İncebel, Emir Efe, Melike Sultan Durgun, Merve Ay, Muhammed Yolal, Mustafa Taşar ve Gökçen Yurkancı katıldı.

Fotoğraflar
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 



Haber okunma sayısı: 887

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı