22 Şubat 2020 Cumartesi

SÜLÜN BELEDİYESİ

sulun-belediyesi

Başkan Keskin açıklamalarda bulundu: "Sülün Kasabası Afyonkarahisar Şuhut Karayolu üzerinde İl Merkezine yakınlığı Bir km’dir."
08 Ağustos 2016 Pazartesi 21:56

 SÜlün Belediye Başkanı İhsan Keskin, Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday'a açıklamalarda bulundu.

Sülün Kasabası Afyonkarahisar Şuhut Karayolu üzerinde İl Merkezine yakınlığı Bir km’dir. bu şirin kasabamıza tanıtım için gittiğimizde kahveye uğradık. Burada hemen bizi ayakta karşılayan gün görmüş Nuri Amca hemen bize çay söyledi. Bir hizmet varmı hemen söze girdi. işte bizim Anadolu insanı böyle misafirperver, kişi kim olursa olsun, ne olursa olsun bu tür konularda elindeki imkanları sonuna kadar seferber ediyor.
 
SÜLÜN’ÜN ESKİ ADI SÜLÜN BAT’MIŞ
Kendimizi tanıttık biz gazeteciyiz beldenizi tanıtmaya geldik. Şu Sülün kasabasından bize bahset, bize anlat dedik ve Nuri Amca başladı anlatmaya, kasabanın tarihi 200 yıl önceye dayanıyormuş. Eski ismine Atalarının anlattığına göre 200 sene önce yaşanan depremde köyün yerle bir olduğunu ve bundan dolayı da 6 metre temel kazılarına inildiğinde bile o deprem sırasında insanlarımızın, hayvanlarımızın kemiklerinin çıktığından dolayı buraya eskiden Sülünbat  yani batan Sülün adıyla anıldığını söylemiş Atalarımız. Bir el işaretiyle çaylarımız tazelenirken yanımıza Mehmet Amca da dahil oldu, oda bizim aslımız yürüktür. Atalarımız buraya yerleşince burada yerleşik bir hayat kurmuşuz, hayvancılık ve tarımla uğraşır geçinir gideriz.
KASABANIN İLK BELEDİYE BAŞKANI İHSAN KESKİN

1999 yılında köy statüsündeyken kasaba olan Sülün Belediye olması itibarı ile ilk Belediye Başkanı olan İhsan Keskin 3 dönemdir kasabanın Belediye Başkanlığını sürdürüyor. Kişiliği ve yapısıyla, her yönüyle beyefendi bir konuma sahip olan Başkan İhsan Keskin sohbetimiz de bize şunları anlattı.

Afyonkarahisar İl Merkezine çok yakın olmamız ve topraklarımızın da verimli olması nedeniyle burada yetiştirilen meyve ve sebzelerin en taze şekliyle yüz yıllardan bu tarafa Afyon Halkının hala taleplerini biz karşılamaya devam ediyoruz. Hayvancılık ve Tarım yönünden burası Afyonkarahisar’ın hem Çiftliği hem de Bahçesi konumundadır diye konuşan Başkan Keskin köy statüsünden 3 dönemdir belediye Başkanlığı sırasında burada yapılan her türlü hizmetin kasaba halkının görüş, düşünce ve fikir birliği içinde hizmetimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’ın en genç kasabalarından olmamıza rağmen her türlü alt yapı ve üst yapı sorunlarımızı tamamen halleden bir belediyeyiz. Biz Belediye olarak eğitim ve öğretime çok büyük önem vermekteyiz. Belediyemizin imkânlarını bu konuda seferber etmekteyiz. Diğer bir konuda şu ki halkımıza hizmet konusunda, hiçbir aksaklığa mahal vermeden, personelimizle birlikte, saat mevhumu gözetmeksizin halkımızın hizmetindeyiz.

BELDEMİZ HER YÖNÜYLE KENDİ KENDİNE YETİYOR
Kasabamız,2700 nüfusuyla göç veren değil göç alan ender beldelerin başında gelmektedir. Yaşam ve kalite standardı yüksek eğitim ve öğretimde zirveyi yakalamış bir belde olduğumuz için emekli olanlarımız burayı tercih etmektedir.

Başkan Keskin düğünümüzde derneğimizde acı ve tatlı günlerimizde kasaba halkı olarak birlik ve beraberlik içerisindeyiz . beldemizin tarihi ve manevi büyüğü olan murat dede türbesinden de bahseden keskin buranın çevre düzenlemesi bakımı ve ağaçlandırmasının yapıldığını Afyon dışından da buraya insanların ziyarete geldiğini söyledi.Haber okunma sayısı: 6622

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı