Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

03 Aralık 2020 Perşembe

AFYON PROTOKOLÜ, ANKARA´YA ÇIKARMA YAPTI

afyon-protokolu-ankaraya-cikarma-yapti

AFYON PROTOKOLÜ, ANKARA´YA ÇIKARMA YAPTI
28 Temmuz 2020 Salı 15:14

        Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Ankara’da temaslarda bulundu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte Ankara’ya giden Başkan Zeybek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ı makamında ziyaret etti.

BELEDİYEMİZE SON SİSTEM İTFAİYE ARACI

          Ziyarette “Eski Afyon” olarak bilinen tarihi mekânlarımız da devam eden sokak sağlıklaştırma çalışmaları, Kentsel Dönüşüm, TOKİ ve Cirit Kayalıkları Millet Bahçesi projelerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlığı bünyesinde ilimize yapılması planlanan yatırımların takipçisi olduğunu ifade ederek her türlü desteği vereceklerini söyledi. Bakan Kurum ayrıca Belediyemizin araç filosuna son sistem bir itfaiye aracı için hibe desteğinde bulundu.

BAKAN KASAPOĞLU “HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİM”

            Afyonkarahisar heyetinin bir sonraki durağı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu. Ziyarette Bakan Kasapoğlu’na ilimize yapılması planlanan Spor Lisesi ve Sahipata Mahallesi’nde mücbir sebeplerden dolayı inşaatı yarım kalan Kapalı Spor Salonu hakkında bilgi verildi. Bakan Kasapoğlu, spor salonu inşaatına en kısa sürede başlanması konusunda gerekli desteği vereceklerini söyledi. Ziyarette okullarımıza spor salonu yapımı ve süresi biten Zafer Spor Kompleksinin tekrar Belediyemize tahsisi konuları da istişare edildi. İLİMİZİN KÜLTÜR VE TURZİM POTANSİYELİ DEĞERLENDİRİLDİ

Ankara temasları Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile devam etti. Ziyarette ilimizin kültürel ve turizm potansiyelini arttırmaya yönelik yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunularak UNESCO tarafından Gastronomi Alanında Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan şehrimizle ilgili önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar değerlendirildi. 

MEVCUT MÜZE ALANI MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Yeniden ihaleye çıkan müze inşaatının da görüşüldüğü ziyarette mevcut Müze alanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi yönünde alan karar istişare edildi. 

SON ZİYARET BAKAN SOYLU’YA

Heyetin son ziyareti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya oldu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in katıldığı ziyarette ilçelerimizde yapılması planlanan hükümet konakları ve Afyonkarahisar’ın asayiş ve güvenlik açısından genel durumu ile yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

BAŞKAN’DAN BAKANLARA “TEŞEKKÜR”

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Zeybek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Belediyemizin yatırımlarına olan desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Zeybek, “Memleketimize yapılması planlanan her yatırımın takipçisiyiz. Afyon’a eserler kazandırmak için gayret gösteriyoruz” dedi.

 Haber okunma sayısı: 9642

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

nostaljik-tramvay-icin-dugmeye-basildi

NOSTALJİK TRAMVAY İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

02 Aralık 2020 Çarşamba 19:02
-belediye-borclarina-yapilandirma

BELEDİYE BORÇLARINA YAPILANDIRMA

02 Aralık 2020 Çarşamba 19:01
afyok-grubundan-zeybek-baskana-ziyaret

AFYOK GRUBUNDAN ZEYBEK BAŞKANA ZİYARET

23 Ağustos 2020 Pazar 18:58
vekillerden-gastronomi-evine-tam-not

VEKİLLERDEN GASTRONOMİ EVİ´NE TAM NOT

23 Ağustos 2020 Pazar 18:52

GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı