Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

04 Temmuz 2020 Cumartesi

Vali Tutulmaz Yaşlı Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

vali-tutulmaz-yasli-vatandaslarla-bir-araya-geldi

Vali Tutulmaz Yaşlı Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
06 Ekim 2019 Pazar 21:49

 Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, yaşlılarımızın Dünya Yaşlılar Gününü kutlayarak sağlıklı ve huzur dolu günler diledi.

Vali Mustafa Tutulmaz’a ziyaretinde İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş eşlik ettiler.

Huzurevi bahçesinde kendilerini karşılayan yaşlı vatandaşlara karanfil ve çeşitli hediyeler vererek tek tek hal ve hatırlarını soran Vali Mustafa Tutulmaz, yaşlı vatandaşlara bir ihtiyaçları olduğunda her zaman yanlarında olduğunu iletti.

Her Vesile İle Birlikte Olmaya Çalışıyoruz

Daha sonra yaşlılara hitaben bir konuşma yapan ve mümkün olan her fırsatta yaşlı vatandaşlarla bir araya geldiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla sizlerle birlikteyiz. Her vesile ile sizlerle birlikte olmaya çalışıyoruz. Bayramlar, iftarlar ve bu tür özel günler dolayısıyla sizlerle beraber oluyoruz. Gönlümüz daha uzun süre sizlerle beraber olmak istiyor. Devletimiz sosyal bir devlet. Bunun gereği olarak ta sizleri burada misafir ediyoruz. Sizler belirli bir yaşa sağlıklı bir şekilde ulaşarak hem sevdiklerinize, hem çevrenize ümit olmaya, güven olmaya devam ediyorsunuz. Bu güzel bir duygu. Allah herkesi sağlıklı bir şekilde yaşlandırsın” dedi.Gönlümüzden Geçen Sizlerin Aile Ortamında Kalabilmesi

Yaşlılığın da bir güzelliği var diyen ve aile ortamının önemine değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bu güzelliklerden faydalanabilmek adına güzel bir ortamda hep berabersiniz. Zaman zaman bizlerde sizlerle beraberiz. Tabi gönlümüz şunu istiyor. Bizlerin bir aile düzeni var. O aile düzeninde dede, nene, çocuk birlikte yaşayabiliyordu. Ama gelinen çağda içinde bulunduğumuz ortamda artık aileler küçüldü. Evler küçüldü, işler daha fazla arttı. Dolayısıyla insanların aynı ortamda kalabilmesi her geçen gün zorlaştı. Gönlümüzden geçen sizlerin aile ortamında kalabilmesi ancak bu mümkün olmuyor. Hayat ve şartlar insanları başka yöne yönlendiriyor. Bu zorluk içerisinde sizlerden de evlatlarınıza ve bizlere karşı daha anlayışlı olmanızı özellikle istirham ediyoruz. Gerçekten gönül çok şey istiyor. Ama maalesef şartlar onların hepsinin karşılanmasının müsaade etmiyor. Sizlerin evlatları da sizlerle birlikte olmayı ve sizlerle vakit geçirmeyi istiyorlardır. Ama şartlar bunları her zaman bunları sağlayamıyor. Sağlamadığı için bazı olumsuzluklarla karşılaşılıyor” diye konuştu.  

Sizlere Layık Olmaya Çalışıyoruz

Yaşlı vatandaşların sıkıntılarını gidermeye her zaman hazır olduklarını belirten Vali Mustafa Tutulmaz. “Bizler bulunduğumuz ortamlarda mutlu olmayı bilmemiz lazım. Şükür çok güzel bir ortamdasınız. Bu ortamın sıkıntıları varsa arkadaşlarımız ve bizler çözmeye hazırız. Ama gördüğüm kadarıyla şuan üst düzeyde bir memnuniyet söz konusudur. Bu memnuniyeti arttırabiliriz ve arttırmamızda lazım. Her zaman söylüyoruz. İyinin daha iyisi, güzelin daha güzeli var. Buna bütün büyüklerimizde daha fazlasına layıktır. Bizlerde bu anlamda sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki hayatınızda sizlere sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Daha nice yılları yaşamanızı dileyerek sizlere saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” dedi.

Vali Tutulmaz konuşmasının ardından yaşlı vatandaşlarla birlikte flay körling oyununu oynadı. Eğlenceli anların yaşandığı flay körling oyunu sırasında başarılı yaşlılarımızı tebrik eden Vali Tutulmaz, bu imkânı oluşturan ve yaşlılara hoş vakit geçirmeyi sağlayan yetkililere teşekkür etti.

Vali Mustafa Tutulmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti sırasında, kendi ihtiyaçlarını görebilen ancak gün içerisinde yalnız kalan yaşlıların sosyal ortamda olmalarını sağlanmak ve onlara yönelik huzurevi hizmetlerinin sunulması planlanan Gündüzlü Bakım Merkezi’nde de incelemelerde bulundu.


 

 Haber okunma sayısı: 347

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı