16 Haziran 2019 Pazar

Vali Tutulmaz Bakan Yardımcısı Ersoy'la Birlikte Denetimlere Katıldı

vali-tutulmaz-bakan-yardimcisi-ersoyla-birlikte-denetimlere-katildi

Vali Tutulmaz Bakan Yardımcısı Ersoy'la Birlikte Denetimlere Katıldı
06 Haziran 2019 Perşembe 21:27

 İçişleri Bakanlığının Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri Genelgesi doğrultusunda Vali Mustafa Tutulmaz tatilin başladığı gün itibariyle sahada Jandarma ve Emniyet ekipleriyle birlikte mesai yaptı.

Jandarma ve Emniyet ekiplerini denetim noktalarında sık sık ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hem trafik kurallarını bir kez daha hatırlattı, hem de iyi yolculuklar ve iyi bayramlar dileklerini iletti.

Vali Tutulmaz İlk Günden Sahalardaydı

Kütahya yolunda ve Ankara yolu Susuz Kavşağında ilk denetimlerini yapan Vali Mustafa Tutulmaz Bayram öncesi arife gününde de yine yollardaydı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile birlikte Emirdağ-Gömü ve Merkez-Susuz uygulama noktalarında denetimlerini sürdüren Jandarma ve Emniyet Ekiplerini ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz sürücülere ve araçlarda yolcu olarak bulunan vatandaşlara trafik kurallarını tek tek hatırlatarak uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

Bakanlık Projelerini AnlattılarVali Mustafa Tutulmaz ve İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy karayollarında yapılan denetimler sırasında Ramazan Bayramı tatiline giden sürücülere trafik kuralları ile başlatılan "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim" ile "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projeleri hakkında da bilgilerin yanı sıra bu projelerle ilgili çeşitli dokümanlar verdi. Vali Tutulmaz Afyon-Ankara Yolu Susuz uygulama noktasında denetimlerini sürdüren Jandarma ve Emniyet Ekiplerini ziyaretleri sırasında vatandaşlarımızın huzurlu ve güven içerisinde bir bayram geçirmesi için görev yapan tüm kamu görevlilerine teşekkür ederek, Bayramlarını kutladı.

185 Bin Kişilik Görev Ordumuzla Yollardayız

Bu sırada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy: "İçişleri Bakanlığı olarak bu bayramın huzurlu ve güvenli olması ve daha mutlu bir bayram geçirebilmek için yoğun tedbirler aldık. Bu tedbirleri de uygulamaya başladık. Bugün Valimiz, Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz ve diğer görevliler ile birlikte trafik uygulama noktalarını yerinde kontrol ederek hem ekip arkadaşlarımıza teşekkür etmek, hem de yolcularımıza hayırlı yolculuklar dilemek için ziyaret gerçekleştirdik. Bugün itibariyle Bakanımız, Bakan Yardımcılarımız, bürokratlarımız, illerde Valilerimiz, komutanlarımız, müdürlerimiz, ilçelerde Kaymakamlar ve ilçe emniyet ve jandarma ekiplerimizin içerisinde bulunduğu 185 bin kişilik bir görev ordusuyla yollarımızda denetimlerimizi ve desteklerimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.  

Sürücülerimiz Kurallara Uysunlar

Trafik terörü ile mücadele konusuna da değinen Ersoy: "Bugüne kadar vatandaşlarımızın yakın ilgisi ve basınımızın desteği ile trafik terörü ile mücadelede çok önemli bir yol aldık. Bunun kalıcı olabilmesi için basının da desteği ile mücadelemize devam edeceğiz. Hep birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. Çok fazla bir şey istemiyoruz. Ağlamadan ve üzülmeden bir bayram geçirebilmek için sürücülerimiz temelde kurallara uysunlar, özelde de emniyet kemerini taksınlar, aşırı hızdan kaçınsınlar ve araç kullanırken telefonlarını kullanmasınlar. Böylece bugün elde ettiğimiz başarının çok daha fazlasını elde edeceğimize ve milletçe bu işin üstesinde geleceğimize inanıyoruz. Kırmızı Düdük, Öncelik Yayanın ve Karne Kampanyamıza desteklerinizden dolayı siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum" dedi.

Trafik polisleri, durdurdukları araçlardaki çocuklara "Sürücü Seyahat Karnesi" verdi. Çocukların, ebeveynlerinin yaptıkları kural ihlallerini bu karneye işaretleyebileceği belirtildi.

Çocuklar doldurdukları karneleri 20 Haziran'a kadar Twitter'dan "@TrafikEgm" hesabı ile #trafikkarnem etiketini kullanarak EGM Trafik Hizmetleri Başkanlığına iletebilecekler. Karneler arasından en çok beğeni alan ilk 100 paylaşım sahibi bisikletle ödüllendirilecek.

Ekipler ile günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile denetimler sona erdi. 
Haber okunma sayısı: 86

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
417 hit, 230 ziyaretçi, 250 ziyaret
Bu ay:
820 hit, 497 ziyaretçi, 543 ziyaret
Toplam:
135210 hit, 65218 ziyaretçi, 86428 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı