22 Temmuz 2019 Pazartesi

Ünlü Sanatçı Mustafa Keser Sahne Aldı

unlu-sanatci-mustafa-keser-sahne-aldi

Ünlü Sanatçı Mustafa Keser Sahne Aldı
01 Eylül 2018 Cumartesi 23:42

 Dinar Belediyesi’nin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliklerinin ikinci gününde sahneye çıkan ünlü sanatçı Mustafa Keser, Dinarlılara unutamayacakları bir gece yaşattı.

 

 

Dinar Belediyesinin düzenlediği etkinliğe, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Demokrat Partisi Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Evciler Belediye Başkanı Saim Özer, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Er, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Şube Temsilcisi Hasan Ceylan, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

  

Dinar Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen etkinlik çok büyük bir kalabalığa şahit oldu.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Saffet Acar, “ Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum hoş geldiniz şeref verdiniz. Bu gün güzel bir bayram yaşıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı elbette Türkiye’nin ama öncelikle Afyonkarahisar’ın çünkü bayram ilk defa Afyonkarahisar’da başladı. Eğer 30 Ağustos Zafer Bayramı olmasaydı. Hiçbir bayram olmazdı. Bu memleket için canını veda eden şehitlerimizi yad ediyorum. Cenabı Allah mekanlarını cennet eylesin. Dolayısıyla cenabı Allah hepimizi böyle mutlu günlerde, güzel bayramlarda bir araya getirsin. Değerli hemşerilerim bizlerde her zaman bu vatan için canını veda eden bir milletiz. Dolayısıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde dün çok güzel bir yürüyüş yaptık, fener alayı ve mehteran gösterisi yaptık. Bu günde sizler için bir araya gelen değerli dostlarımızı ve bizleri kanal 3 ekranlarında izleyen değerli dostlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

 

 

Daha sonra davetli olarak katılan ve bir konuşma gerçekleştiren Demokrat Parti Genel Başkanı, Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal,

“ Bu vatan toprağını şehitler vermek bahasına sahiplenen vatan toprağı hamuruna karışan ama milletimizin sinesinde yaşayan şehitlerimize bir vefadır. O şehitlerimiz bu mücadele ile ecdadımızı verdiği bir taaddüdü aynı zamanda yedi düğer’ e ilan etmiştir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini anmadan bu kutlamaların bir manası olmaz. 1912 den 1922 ye on yıllık deyim yerinde ise öz çekiç misali savaşlarda pişen bir kadronun önceliğinde bu millet yeniden tarih sahnesinde var olmuş ve bu günlere getirmiştir. İnşallah bu gün bu mesuliyeti taşıyan bizlerde bu milletin bir santimetre karesini eksik bir şekilde bizden sonra gelecek nesillere vermeyeceği’mizi tarih önünde ve millet önünde ifade ediyoruz. Böyle bir gecede bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımız Saffet Acar’a Teşekkür ederim.” Diye konuştu.

 

 

Etkinlikte son konuşmayı gerçekleştiren ilçe Kaymakamımız Mustafa Şahin, “ Değerli kardeşlerim bizim bur da hatırasını canlandırmaya çalıştığımız bu harpte yiğitlik gösteren taa Alparslan’dan başlamak üzere Anadolu’nun kazandırılması, Anadolu’nun Türk yurdu haline getirilmesinde yiğitliklerini, güzelliklerini gösteren bütün komutanlara, devlet adamlarına minnetlerimizi şükranlarımızı sunmaktır. Tabi o halkın son yiğidi ise Büyük Atatürk’tür. O da çok genç yaşlarda silah arkadaşlarıyla beraber çıkmış oldukları kutlu yolda nihayetinde 29 Ekim 1923 de bu millete Cumhuriyeti hediye etmişlerdir. Kendilerini minnetle, şükranla yad ediyorum mekanları cennet olsun her birinin. Bu aziz topraklarda bayrağın inmediği, ezanın dinmediği bu topraklarda değerli kardeşlerim bir ve beraber olarak yaşı yalım diyorum. Bu güzel geceyi bize yaşatan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim.” Dedi.

 

 

Büyük bir kalabalık dakikaları iple çekti.

Konuşmaların ardından merakla beklenen ünlü sanatçı Mustafa Keser, çıktığı sahnede yaklaşık iki saat vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı. Birbirinden güzel şarkılarıyla kendisini dinlemeye gelen yaşlı, genç ve çocuklara unutulmaz bir gece yaşattı. Anlattığı anlamlı fıkralarla da geceye renk katan Mustafa Keser, gerek hareketli gerekse duygusal şarkılarla izleyiciler kendinden geçti. Keser, yaptığı ikili diyaloglarla kendisini izleyen binlerce izleyicileri gülme krizine soktu. Konsere katılan vatandaşlar doyasıya eğlendiler. Dinarlılarla birlikte olmaktan çok mutlu ve sevinçli olduğunu ifade etti. Konser sonrası ünlü sanatçı Mustafa Keser’e plaket ve çeşitli hediyeler veren Belediye Başkanı Saffet Acar, İlçe Kaymakamımız Mustafa Şahin ve Demokrat Parti Genel Başkanı, Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, ünlü sanatçı Mustafa Keser’e konser için teşekkür ettiler. Program plaket takdiminden sonra sona erdi.

Kaynak, Dinar GÜNDEM

 

 Haber okunma sayısı: 657

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
20 hit, 14 ziyaretçi, 15 ziyaret
Bu ay:
2323 hit, 1418 ziyaretçi, 1713 ziyaret
Toplam:
139013 hit, 67223 ziyaretçi, 89151 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı