16 Temmuz 2018 Pazartesi

Thermalife'dan flaş gelişme..

thermalifedan-flas-gelisme

Thermalife markasının yetkilileri, devremülk mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için geçtiğimiz aylarda bir adım attı.
11 Ağustos 2017 Cuma 18:14

thermalife ile ilgili görsel sonucu
İŞTE O ADIMA YÖNELİK DUYURU: 

 DUYURU – 28.06.2017


Değerli Thermalife Projesi Hissedarları,


Projede gelinen son aşama ve merak edilenlere ilişkin yeni duyurumuz aşağıdadır.Sorulara tıklayarak cevaplarına ulaşabilirsiniz.


THERMALIFE PROJESİ HAKKINDA SORULAR VE CEVAPLAR1) Projedeki Hisse ve Hissedarlar Kimlerdir?2) Projedeki Hukuki Sorumlular Kimlerdir?3) Proje Ne Zaman Tamamlanacak?


Proje üzerinde yer alan 2+1 tipinde dairelerden oluşan A5-A6-A7-A8 bloklar ile stüdyo tipi dairelerden oluşan C2 blokların %65 kısmı Reis Şirketi tarafından yapılmıştır. 2+1 tipinde dairelerden oluşan A1-A2-A3-A4 bloklar ile stüdyo tipi dairelerden oluşan C1 blokların kaba inşaat kısmı ve mantolama işlemleri Reis Şirketi tarafından tamamlanmıştır. 1+1 tipinde dairelerden oluşan B1-B2-B3 blokların ise henüz temeli dâhil atılmamıştır.


Biz Deva ve Afyon Platin Şirketleri olarak zamandan tasarruf etme ve hissedarların mağduriyetinin bir an önce giderilmesi amacıyla %65 kısmı yapılan A5-A6-A7-A8 ve C2 blokları 2017 sonuna kadar tamamlayıp kullanıma açmayı ve siz hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Geriye kalan blokların tamamlanma süreci ise 2018 yılına planlanmıştır.


İlk aşamada açılması planlanan bloklarda yaklaşık 4.500 hissedarın kullanabileceği miktarda dönem olacaktır. Bu bloklarda hissesi olsun veya olmasın bütün hissedarlar açılan bloklardan istifade etmeye başlayabilecektir. Geri kalan blokların tamamlanması ile birlikte her hissedar kendi bloğunu ve dairesini kullanmaya devam edecektir.

Gizle4) Proje Üzerinde Tespit Edilen Sorunlar Nelerdir?


Tarafımızca projeye yönelik yapılan etüt çalışmalarında;


a) Tesisin termal suyunun henüz bağlanmadığı,

b) Isı merkezinin termal su bölümünün ve ana termal boru hatlarının inşa edilmediği,

c) Mevcut tesisatın büyük bölümünün termal su ile işletilmeye uygun olmadığı,

d) Mevcut blokların su tesisatı ve havuzlarının büyük oranda deforme olduğu ve yapılan testlerde alt katlara sızdırma yaptığı,

e) Reis Şirketi tarafından geçmiş yıllarda satın alınan mefruşatlar, mobilyalar, cihazlar vb. temel daire ihtiyaçlarının büyük oranda icrai haciz yapılarak sökülerek-alınarak götürüldüğü, sökülme yapılırken daire iç kısımlarına büyük zararlar verildiği,

f) İnşaat proje evraklarının sürelerinin dolduğu vs. gibi eksiklik ve sorunların varlığı tespit edilmiştir.


Şirketlerimiz tüm bu sorunlara çözüm geliştirmekte olup bunlara ilişkin hissedarların endişe etmesine gerek yoktur. Siz değerli hissedarların bu projede genellikle 1 adet hissesi bulunmakta iken şirketlerimizin yaklaşık 7.000 hissesi vardır ve bu sebeple bizler sizlere kıyasen projeye 7.000 kat daha fazla önem vermekteyiz.

Gizle5) Hisse Satışları Var mı, Yoksa Ne Zaman Başlayacak?6) Deva ve Afyon Platin Şirketi Satın Alma İşleminden Sonra Projeye Yönelik Neler Yaptı?7) Tapular Veriliyor Mu, Veriliyorsa Ne Zaman Sıra Gelecek?8) Reis Şirketi’ne Tapu Masrafı Ödeyenlerin Durumu Ne Olacak?9) Reis Şirketine Gönderdiğimiz Vekâletnamelerin Akıbeti Ne Oldu?10) Yeni Sözleşmeler Yapılacak mı veya Yapılacaksa Ne Zaman Yapılacak?11) Otel Kısmında Değişiklik Olacak mı? Olacaksa Ne Yapılması Planlanıyor?12) Hukuki Yollara Başvurmuş Hissedarların Durumu Ne Olacak?13) Reis Şirketi’nin Eski Çalışanlarından Tesiste veya Yeni Şirketlerde Çalışan Var mı?14) Thermalife Projesinde İsim Değişikliği Olacak Mı?


Sonuç


Biz Deva ve Afyon Platin Şirketleri olarak, sizler tarafından Reis Şirketine ödenen herhangi bir bedeli almamış olmamıza rağmen mağduriyetlerin giderilmesi için fedakârlık yapmaya hazırız. Maalesef iflas eşiğine gelen bu güzel projenin yeniden hayata geçirilmesi için sizlerin de desteğinizi ve anlayışınızı bekliyoruz.


Tesiste yer alan Afyon Platin Şirketi’ne ait İşletme Ofisinin numaraları 0272 252 57 57, 0272 252 57 77 olup Fax hattı 0272 252 57 67’dir. Bu numaralar resmi tatil günleri hariç saat 10:00 ve 17:00 aralarında hizmet vermektedir. Her türlü sorunuz için bizleri arayabilirsiniz.


Tüm hissedarlara saygılarımızı sunar, teşekkür ederiz.


DEVA Şirketler Grubu – Afyon Platin Konut Şirketi

Not: Thermalife internet sitesinden daha fazla bilgiye ulaşılabilir.

Haberin etiketleri:

Thermalife'dan flaş gelişme..


Haber okunma sayısı: 3265

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
2 hit, 2 ziyaretçi, 2 ziyaret
Bu ay:
554 hit, 334 ziyaretçi, 367 ziyaret
Toplam:
121968 hit, 58379 ziyaretçi, 77963 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı