13 Aralık 2019 Cuma

Kurban Bayramı’nda İlçelerde Bayramlaşma Programı Yapıldı

kurban-bayraminda-ilcelerde-bayramlasma-programi-yapildi

Kurban Bayramı’nda İlçelerde Bayramlaşma Programı Yapıldı
14 Ağustos 2019 Çarşamba 23:12

 Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe, Milletvekilleri ve protokol üyeleriyle birlikte Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen resmi bayramlaşma törenlerinde ilçelerde vatandaşların bayramlarını kutladı.

Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe’ye bayramlaşma ziyaretlerinde Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri eşlik etti.

Bayramın 2. gününde Çay, Sultandağı ve Şuhut ilçelerine giden Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe ve Milletvekilleri, ilçe protokolü ile birlikte vatandaşlarla bayramlaştı, nice güzel bayramlarda bir arada olabilmeyi temenni etti.

İhsaniye, İscehisar, Emirdağ, Bolvadin, Sinanpaşa, Sandıklı ve Dinar halkıyla Kurban Bayramının 3. gününü birlikte geçiren Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe Bakan Yardımcısı Ahmet Koca ve Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ilçe halkıyla bir araya gelerek bayramlarını tebrik etti. Birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel bayramlar temenni eden protokol üyeleri, vatandaşlara sağlıklı ve huzurlu günler diledi.

Kurban Dini Bir İbadettirBayramlaşma törenlerinde konuşan ve bayramların değerini iyi anlamak gerektiğine değinen Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe: "Kurban dini bir ibadettir. Her bayramda kurbanlarımızı keserek bu ibadeti yerine getiriyoruz. Ancak kurbanın bir de sosyolojik yönü var. Bu bizlerin kaynaşmasını, birbirimizi ziyaret edip kucaklamamızı, mümkünse sıla-i rahim yapmamızı emrediyor. Bunun gereğini de şükür ki milletimiz layıkıyla yerine getiriyor. " diye konuştu.

Her Bayram Sizlerle Birlikteyiz

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu ise dini bayramların önemine değinerek bu günlerde duaların makbul olduğuna dikkat çekti. Eroğlu; “Her bayram sizlerde bir arada oluyoruz. Kurban Bayramı bizleri birbirine yaklaştıran, küskünleri barıştıran, kırgınlıkları unutturan ve eşi, dostu, akrabayı yeniden hatırladığımız bir bayram. Bayramlarda bizlerde hem sizlerle birlikte oluyoruz hem de bir anlamda sıla-ı rahim yapıyoruz. Cenab-ı Allah kestiğiniz kurbanları makbul eylesin. Dualarınız kabul olsun. Rabbim kepimize nice güzel bayramlara erişmeyi nasip eylesin” dedi.

Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe ve Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu'na bayram süresince yaptıkları ziyaretlerde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


 

 Haber okunma sayısı: 169

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı