Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afyon’da Denetimlere Katıldı

icisleri-bakani-suleyman-soylu-afyonda-denetimlere-katildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afyon’da Denetimlere Katıldı
11 Haziran 2019 Salı 10:04

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri kapsamında Valiler, Kaymakamlar, Jandarma ve emniyet ekipleriyle birlikte tatil süresince sahalardaydı.

Programları kapsamında Afyonkarahisar-İstanbul karayolunda Jandarma ve Emniyet ekiplerinin denetimlerine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Mustafa Tutulmaz ile birlikte sürücü ve yolculara dikkatli ve hayırlı yolcuklar diledi.

Bakan Soylu ve Vali Tutulmaz’a Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız eşlik etti. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Özer, Bakan Soylu'ya alınan tedbirler ve hafta boyunca süren denetimler hakkında bilgiler verdi. 

Denetimler sırasında Bakan Soylu, trafik kurallarını bir kez daha hatırlatarak İçişleri Bakanlığının projeleri olan  "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın", "Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim" ile "Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük" projeleri hakkında bilgiler vererek sürücü ve yolculara uyarılarda bulundu.

6 Günde 52 Vatandaşımızı KaybettikGazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu: “Bugün bayram tatilinin 7. Günündeyiz. İlk 6 günde aldığımız tedbirler çerçevesinde son 10 yıllık trafik kazası ölüm istatistiklerine göre; bu yıl yüzde 56’lık bir azalma söz konusudur. Geçen yılki bayram tatillerine göre de yüzde 48’lik azalma söz konusudur. Sürekli söylediğimiz bir değerlendirme var. Bizim için sıfır can kaybı esastır. Ancak bu kadar yoğunluk ve bayram tatilinin sıkıştığı bu alanda biraz tedbirsizlik ve dikkatsizlik, biraz da acelecilik maalesef hepimizin canını yakan, üzen görüntülerle bizi olumsuz yönde etkileyen bir sonuçla karşı karşıya bırakıyor. Ben bu bayram tatili süresince 6 günde hayatını kaybeden 52 vatandaşımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.  Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Özellikle vatandaşlarımıza şöyle bir teşekkürüm söz konusu. Bizler bayram tatilinden önce gerek emniyet kemeri olsun, gerek cep telefonu kullanımı olsun, gerekse yorgunluk konusunda dikkatli olmalarını ve bir seyahat planı yapmalarını ve seyahat planını da evden başlatmaları konusunda bir dizi uyarılarda bulunmuştuk. Özellikle bu yolda da yani Afyon- İstanbul istikametinde emniyet ekiplerimizin yaptığı denetimlerde bu uyarılara uygunluğun çok üst düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Bu memnuniyet verici bir durumdu. Bu istikamette ölümlü bir kaza olmadı. İnşallah bundan sonra da olmaz. Vatandaşlarımıza Perşembe gününden itibaren dönüş yapmalarını rica etmiştik. Dün akşam ciddi bir yoğunluk oldu. Bu yola baktığımızda büyük bir yoğunluk söz konusu değil. Kalan 2 günlük süreye yayarak dönüş yapalım” dedi.  

Personelimiz Fedakârca Görev Yaptı

Bu bayramda da fedakârca görev başında olan Jandarma ve Emniyet görevlilerine teşekkür eden Bakan Süleyman Soylu: “185 bin trafik ekibi bu bayram tatili süresince kendileri tatil yapmadan, tatil yapacak ve gidiş dönüş yolculuğunda olacak vatandaşların can güvenliği için büyük bir fedakârlık ortaya koydular.  Öncelikle onların ve ailelerinin bayramlarını tebrik ediyorum. Önümüzde iki günlük süre var. Emniyet ekiplerimizden aynı fedakârlığı ortaya koymalarını; hem uyarıcı, hem tembih edici, hem de denetleyici faktörü sahadan hiç bir şekilde ayırmamalarını, tüm ekiplerimizin kalan sürede de sahaya yayılmaları gerektiğini söylemek istiyorum. Az bir süre kaldı. Yarıya düşen kaza oranlarını daha da aza çekebilirsek bu bizler için iyi bir çalışma azmi olacaktır” diye konuştu.

Geri Dönüşü Kâbusa Çevirmeyelim

Bayram tatilinden dönen sürücülere de uyarılarda bulunan Bakan Soylu: “ Vatandaşlarımıza tekrar hayırlı bayramlar diliyorum. Aman eve yetiştim biraz daha gaza basayım telaşı içerisinde olmasınlar. Eve yarım saat sonra da gidilebilir. Dinlenmek, uyumak, gözleri dinlendirmek geri dönüşün en önemli şifrelerindendir. Geri dönüşümüzde bir bayram olsun. Geri dönüşü kâbusa çevirmeyelim. Bizim temel temennimiz budur. Bizler tatil bitene kadar sahada olacağız. Bayramda bizi üzen bir kaza vardı. Ben tekrar etmek istiyorum vatandaşlarımız kurallara uysunlar. Özellikle otoyollarda, kavşak ağızlarında, bekleme yerlerinde kurala aykırı duruyor olmaları büyük felaketlere neden oluyor. Sadece sürücüler değil, sürücülerin yanındakilerinin de uyarılarına ihtiyacımız var. Allah kazadan beladan korusun. Bu yolda hep birlikteyiz, özellikle çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum şu ana kadar bini geçkin karne geldi, çocuklarımız annelerinin babalarının karnelerini doldurup bize gönderdiler. Bizde ilk yüz çocuğumuza bisiklet hediye edeceğiz. Çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bayramlar her zaman şen olsun” ifadelerini kullandı.

Bakan Süleyman Soylu açıklamaların ardından yolcu otobüslerine binerek yolculara trafik kurallarına uyulması yönünde, sürücülere de dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Denetim için durdurulan araçlardaki sürücüleri de uyaran Bakan Soylu yolcu olarak bulunan çocuklara oyuncak hediye etti.

Emniyet ekipleri ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle Bakan Soylu’nun programı sona erdi.


 

 Haber okunma sayısı: 401

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı