15 Ekim 2018 Pazartesi

BOLDAV BURS BAŞVURU DUYURUSU.!

boldav-burs-basvuru-duyurusu

BOLDAV BURS BAŞVURU DUYURUSU.!
05 Aralık 2017 Salı 17:12

 Vakfımızın sosyal yardım faaliyetleri içerisinde en önemli kalemlerinden birisi olan, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek burslardır. Vakfımız Öğrenci burslarına kendi yöneticilerinin gönüllülükleri ile devam ettirilmeye çalışılsa da yeterli gelmediği görüldüğünde Vakfımızın 30.yılında Yönetim Kurulu’muzca Bolvadinli öğrencilerimize“BOLVADİNLİ ÖĞRENCİMİZE BURS VER BÖYÜK ADAM OLSUN”sloganlı burs kampanyasıyla gönül birliği yaptığımız hayırsever hemşerilerimizin, dostlarımızın ve tüm Türkiye'nin yapacakları bağışlarla BOLDAV Yönetimi olarak Ülkemizin geleceği siz ‘’ Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür ’’gençlerin yetişmelerine yardımcı olacağını düşündüğümüz kampanyada Aralık ayından Burs Başvuruları öğrencilerimizden alınarak Yönetim kurulumuzca başvurular incelenerek ihtiyaçlı gençlerimiz tespit edilerek bu aydan itibaren burs ödemeleri verilmeye başlayacaktır.

BOLDAV vakfı; sosyal ve kültürel açıdan donanımlı, geçmişini bilen geleceğine sahip çıkan Bolvadinli gençleri geleceğimize kazandırmayı amaç edinmiş eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, gençlerimizin topluma yararlı bireyler olmalarına maddi ve manevi katkıda bulunmak amacıyla maddi imkânları sınırlı, ihtiyaç sahibi gençlere öğrenim bursu ile destek olmaktadır.

Öğrenim burs başvuruları aşağıdaki adresten indirilen formun bilgisayar ortamında doldurularak başvuru formunun aslının üzerinden yapılacaktır ve Başvurular 05 Aralık / 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır https://docs.google.com/document/d/1Ix9UL1lkQEZQmkOpjcTp0hNbZzZx9C8Kppq1zKnb-0k/edit#heading=h.gjdgxs
 
Boldav Vakfımızca; Bolvadin’imize yönelik panel, konferans, seminer çalışmaları ile bir yandan da sosyal yardım çalışmaları yapılmaktadır. Vakfımız Ankaradaki vakıf evimizde hastanelere gelen ve sınav,mülakat vs olan hemşerilerimize misafir etmektedir. ‘’Ankara’da ki Bolvadin’’ misyonunu üstlenerek buradaki hemşerilerimize iftar, keşkek, aşure, bükme günleri gibi yöremizin lezzetleri ile toplantılar ve Her Ramazan ayında Ankara’da ki hemşerilerimiz iftar programında bir araya gelmektedirler. iletişim numaralarını tutarak güncelleyerek vefat, kan, etkinlik duyurularını hemşerilerimize Sms, Whatsapp, Web, Facebook, Twitter, Youtube ve Google+ sosyal paylaşım sayfalarıyla hemşerilerimize daha hızlı ulaşmakta ve olup bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. 

Hz.Peygamber, "Hangi sadaka en faziletlidir?"diye sorulunca şöyle demiştir : "Malı az olanın gücüne göre verdiği (sadaka!)" (Dârimî,Salât,135)


Yapılan bu çalışmalar, Vakıf yöneticilerinin ve hayırseverlerin katkılarıyla yürütülmektedir. Bu çalışmaların sayısının artması, yardımlarımızdan faydalananların sayısının artması gerekmektedir. Yardım talebinde bulunan herkese yardım etmek, burs için, eğitim yardımı için başvuran tüm öğrencilerimize burs vermek istiyoruz. Vakfımıza yapılan katkı ve bağışlar arttığı takdirde bu hedefe ulaşabileceğimize gönülden inanıyoruz.

AZ OLSUN, SÜREKLİ OLSUN, BEREKETLİ OLSUN...
“Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir” 

“Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez” Hz.Mevlana
’nın sözünü örnek alarak sizleri vermeye, hayırlı işlere destek olmaya ve yardımlaşmaya davet ediyoruz. Maddi imkanları elverişli olan hayırseverlerimizin, işadamlarımızın katkılarını bekliyoruz. Yapılacak bağışlar yanında vakfımızca maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere serbest bağış, zekatfitre ve burs bağışlarınıza da da talibiz.Haber okunma sayısı: 407

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı