20 Mayıs 2019 Pazartesi

BAKAN YRD. SİNAN AKSU AFYONKARAHİSAR'DAYDI

bakan-yrd-sinan-aksu-afyonkarahisardaydi

BAKAN YRD. SİNAN AKSU AFYONKARAHİSAR'DAYDI
07 Mart 2019 Perşembe 14:43

 Gençlik ve Spor Bakan Yrd. Sayın Sinan AKSU 05 Mart 2019 Salı günü Spor Genel Müdür Yrd. Murat KOCAKAYA ile birlikte Afyonkarahisar’da bulunan spor tesisleri, gençlik merkezleri ve Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda inceleme ve denetimlerde bulundu.

Spor Kompleksine gelen Sayın Sinan Aksu ve beraberindeki heyeti,  Afyonkarahisar İl Müdürü Nurullah PERVANELİ ile Şube Müdürleri, Yurt Müdürleri ve İdari Personeller karşıladı. Tüm personelin katılımıyla toplantı yapan Sayın Sinan AKSU, Gençlik ve Spor Bakanlığının, Spor İl Müdürlükleri, Gençlik Merkezleri ile Kredi ve Yurtlar Kurumunu bünyesinde toplamakla illerde Meb’den sonra 2. Büyük Bakanlık haline geldiğini söyledi. “Hizmetlerimizden yararlanan öğrencilerin memnuniyeti bizim öncelikli görevimizdir.” dedi. 
Toplantıdan sonra Spor kompleksinde bulunan tesislerde incelemelerde bulunan Sinan Aksu, ilave yatırımlar için söz verdi. Sinan Aksu, Sporcu Eğitim Merkezinde ve Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezinde kalan öğrencileri ziyaret etti. Antrenörleriyle ve Amatör Spor Klupleri temsilcisi ile görüştü. Genç Sporcuların uluslararası alandaki en değerli yatırımlarımız olduğunu ve bizler için çok kıymetli olduklarını söyledi. 
Sinan Aksu ve beraberindeki heyet, Gsb İl Müdürü Nurullah Pervaneli ile birlikte yeni yapılan Veysel Eroğlu Spor Kompleksini gezdi. Komplekste bulunan Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde öğrencilerle görüştü. Daha sonra Karahisar Gençlik Merkezine geçerek, yapılan etkinlikler ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Sayın Aksu Karahisar Gençlik Merkezinde Yeşilay Derneğinin oluşturduğu Yeşil oda da çalışanları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Burada yaptığı konuşmada gençlerimize sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatarak gençlerimizi spora teşvik etmemiz gerektiğini belirtti . Sinan Aksu’nun Afyon’da olduğunu duyan, çocukları diğer illerde okuyan ve KYK yurtlarında kalan Afyonlu velilerle biraraya gelen Bakan Yardımcısı, her öğrencinin bize emanet olduğunu, gözlerinin arkada kalmamasını söyledi.
KYK’ya bağlı Prof.Dr. Remzi Kaya, Safiye Sultan, Çiğiltepe ve Mahfiruz Hatice Sultan yurtlarını da denetleyen Sinan Aksu, öğrencilerin istek ve önerilerini dinledi. Akşam çorbasını öğrencilerle içerek, yurtların kalitesini her geçen gün arttırmak istediklerini söyledi. 
Spor takımları ve antrenörlerle de biraraya gelen Sinan Aksu’yu KYK okçuluk takımı özel kıyafetleriyle karşıladı. Engelli sporcularla yakından ilgilenen Sayın Sinan Aksu’nun ziyareti, personellere çalışmaları ve gayretleri için teşekkür edip, öğrencileri emanet etmesiyle sona erdi. 
Haber okunma sayısı: 888

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
1602 hit, 843 ziyaretçi, 969 ziyaret
Toplam:
133727 hit, 64422 ziyaretçi, 85487 ziyaret
15 Temmuz Demokrasi Destanı