Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

26 Mart 2019 Salı

Ankara'daki Afyonkarahisarlı Üniversite Öğrencileri Kahvaltıda Bir Araya Geldi

ankaradaki-afyonkarahisarli-universite-ogrencileri-kahvaltida-bir-araya-geldi

Ankara'daki Afyonkarahisarlı Üniversite Öğrencileri Kahvaltıda Bir Araya Geldi
16 Nisan 2018 Pazartesi 15:37

 Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Ankara'da okuyan Afyonkarahisarlı üniversite öğrencileri ile Dernek Genel Merkezi'nde kahvaltı sofrasında buluştu.

 

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali ÖZERKAN'ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı faaliyete Dernek Genel Sekreteri Necmettin CAN, Sayman İbrahim AYDOĞDU ve Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye ÜNAL ev sahipliği yaptı. Faaliyete derneğin kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU, Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet BODUR, Mehmet TEKİN Kütahya İlinden Yetişenler Derneği gençlik kolları başkanı ile çok sayıda Afyonkarahisarlı üniversite öğrencisi katıldı. Yeşil mercimekli bükme, gatmer, Haşhaşella gibi Afyonkarahisar yöresel lezzetleri ile öğrencilerin memleket özlemi bir nebze olsun giderilmeye çalışıldı.

 

Kahvaltı sonrası gençlere bir konuşma yapan Dernek Genel Sekreteri Necmettin CAN, Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali ÖZERKAN'ın selamlarını ve sağlık sebebiyle katılamadığından duyduğu üzüntüsünü, tüm öğrencilerin kendi çocuklarından farkı olmadığı yönündeki duygu ve düşüncelerini öğrencilere ileterek söze başladı. CAN; "Sevgili gençler; 1975 yılında kurulan derneğimizin yeni yönetimi olarak Ankara'da hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla geçen hafta Anıtkabir Ahde Vefa ziyareti ve resmi tören ile başlayan, bugün siz gençlerimizle tanışmak, sorunlarınızı ve önerilerinizi dinlemek için düzenlediğimiz bu kahvaltı faaliyeti tüm özel günler başta olmak üzere mümkün mertebe sık sık gerçekleştirilecektir. Amacımız, yıllardır eksik olan birlik ve beraberliğin tesis edilerek dertlerimizi, sıkıntılarımızı, üzüntülerimizi paylaşıp elimizden geldiğince birbirimize destek olarak sıkıntılardan en kısa zamanda kurtulmak, sevinçlerimizi ve mutluluklarımızı paylaşarak artırmak, ben, sen, o değil "biz" kavramını sağlayıp pekiştirmektir. Derneğimizde bilgisayar ve internet olanağı var, ayrıca kütüphanemizi de en yakın zamanda faaliyete geçirip kullanımınıza sunacağız. Bu imkanları sizler için hazırlıyoruz. Sizleri her türlü faaliyetlerimizde aramızda görmek istiyoruz. Yakın bir tarihte Firig Vadisi gezisi ve Çanakkale gezisi düzenleyeceğiz. Bu ve benzeri hiçbir faaliyetimizde sizden maddi bir talebimiz olmayacak. Ankara'da yalnız olduğunuzu düşünmeyin. 24 saat telefonum açık. Oğlum Hasan ve kızım Asena ne ise sizler de aynısınız. Önemle vurgulamak isterim ki; dernek olarak dili, dini, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun herkese kapımız açıktır. Bu çatı altında hiç kimse sizin özel hayatınıza müdahil olamaz, amacımız hiçbir çıkar gözetmeden imkanlarımız dahilinde elimizden geldiğince, geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimize sahip çıkmak ve destek olmaktır. Sözlerimin sonunda hepinize katılımınız nedeniyle teşekkür eder, başarılar dilerim." diyerek sözü dernek kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU'na bıraktı. 

Kurucu başkan Prof. Dr. İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU organizasyonda emeği geçenlere ve katılan gençlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, derneğin aktif kullanılması konusunda gençleri duyarlı olmaya davet etti. Her türlü sorunlarını yönetim kuruluna iletmelerini, kendilerine düşen her konuda hem yönetime hem de öğrencilere her türlü desteği vereceklerini belirten NASRATTINOĞLU, buranın ilim irfan yuvası olacağını, derneğe kurulacak kütüphaneye kitap desteği vereceğini ifade etti ve öğrencilerden özellikle sosyal bilimlerde okuyanların tez konusunu Afyonkarahisar ve yöresi konusunda seçmeleri istedi. Dernek tarafından yapılacak program ve gezilere hep birlikte iştirak edilmesinin hem kültürel hem de birlik beraberlik açısından önemli olduğunu vurgulayan NASRATTINOĞLU derneğin kuruluş ve gelişim hikayesi ile ilgili anıları ile öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini bitirdi. Daha sonra organizasyonu düzenleyen Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye ÜNAL ise kendisini tanıtıp katılanlara teşekkür ettikten sonra katılan öğrencilerin kendini tanıtmasını müteakip Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet BODUR, gençlere kendi yazmış olduğu şiirlerden bir demet sundu. Çok güzel ve verimli geçen kahvaltılı sohbet amacına uygun olarak öğrencilerle yapılan hoş sohbetlerle sona erdi.

 Haber okunma sayısı: 473

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı