16 Temmuz 2020 Perşembe

Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı

afyon-kocatepe-universitesi-danisma-kurulu-toplantisi-vali-mustafa-tutulmazin-baskanliginda-yapildi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı
12 Kasım 2019 Salı 20:33

 Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu Toplantısı AKÜ Senato Toplantı Salonunda Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında ve kurul üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayp Özdemir, Prof. Dr. Yılmaz Yalçın ve Prof. Dr. Murat Peker, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, iş insanları Ahmet Karakol ve Selcen Hıdıroğlu ve AKÜ öğretim görevlileri katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Üniversite ve Danışma Kurulu Toplantısının gündeminde bulunan konularla ilgili olarak kısa bir bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Vali Mustafa Tutulmaz, ”Üniversitemiz ilimizde ve bölgemizde uzun yıllardır eğitime katkı yapan bir üniversite konumundadır. Ancak az önce verilen rakamlara bakıldığında iç açıcı olmayan bilgiler var. Bilhassa öğrenci kayıtlarıyla ilgili bölüm benim dikkatimi çekti. Yani neredeyse 8 bin dolayında bir öğrenci ders kaydı yaptırmamıştır. Bunun üzerinde çalışmakta fayda var diye düşünüyorum. Bunun dışında diğer rakamlar güzel ve hoş. İnşallah bu toplantı daha iyiye vesile olacaktır. Tabii ki üniversiteler bir taraftan ilim yapılan alanlar, bir taraftan da bulundukları illerin ve bölgelerin itici güçleridir. Bulundukları illerde ufuk açıcı, bölgenin önünü açacak, farklı bakış açıları katacak kurumlardır. Son yıllarda üniversitemizin kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan ilişkileri artarak devam etmekte ve bundan da elbette memnuniyet duyuyoruz. Ancak yeterli mi tabii ki değil. Çünkü daha iyisi her zaman vardır muhakkak. Biz ilimizin gerek kamuda, gerek sivil toplumda üst yönetim olarak uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Bu uyumunda üniversite-kamu ve üniversite-sanayi işbirliğine önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Bugüne kadar önemli şekilde olmuştur, bundan sonrada daha iyi olur diye düşünüyoruz. Üniversitemizde üç tane fakülte ilimizin potansiyeliyle doğrudan ilgili hale getirilmiş ve öncelikli ilgi alanları olarak tespit edilmiştir. Bunlar işte hayvancılıkla ilgili Veterinerlik Fakültesi, ilimizin turizm potansiyelinin daha iyi geliştirilmesiyle ilgili Turizm Fakültesi ve yine son dönemlerde ilimizde güzel gelişmeler oluyor, Sanayi alanında mühendislik alanında önemli yatırımlar gerçekleşiyor. Mühendislik Fakültesi’nin de yine aynı şekilde öncelikli fakülte olarak kabul edilmesi güzel bir tespit olmuştur. Bu üç alanda da çalışmalarımızı yoğunlaştırmalıyız. Ayrıca belirlenen bu öncelikli alanlarda Kamu-Üniversite- Sanayi işbirliğinin geliştirilmesi için faaliyetlerimizi artırmalıyız. Üniversitemizin kampüs içi ve kampüs dışı ulaşım sorunları ile ana giriş kavşağındaki kazaların önlenmesine yönelik alınması gereken tedbirleri de detaylı bir şekilde görüşeceğiz” dedi.

Toplantı gündemde bulunan konularla ilgili katılımcıların görüşlerini belirtmesi ve gündemde bulunan maddelerin görüşülmesiyle sona erdi.
 

 Haber okunma sayısı: 168

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Erkmen'de Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Muhammed Bayram'ın kaybettiği anket

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı