Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

24 Mart 2019 Pazar

Şehit Aileleri ve Gazilerden Afrin harekatına destek

-sehit-aileleri-ve-gazilerden-afrin-harekatina-destek

Şehit Aileleri ve Gazilerden Afrin harekatına destek
26 Mart 2018 Pazartesi 16:48


 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nden Zeytin Dalı Harekatı'na büyük destek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek için yola çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ile beraberindeki şehit yakınları ve gaziler Hatay'ın Hassa ilçesinde bir araya geldiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ’da 16 Şehit babası ve 30 gazi olmak üzere toplam 46 kişilik bir grupla Afrin Harekatına destek için Hassa’ya gitti.

Derneğin genel başkanı Uran yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki şube ve temsilciliklerindeki şehit aileleri, gazilerin Afrin'de mücadele eden askerlere moral vermek için bölgeye geldiklerini söyledi.Şehit aileleri ve gazilerin büyük fedakarlıklar yaptığını vurgulayan Uran, şöyle devam etti: "Biz şunu açık ve net olarak söylüyoruz. Her zaman 'vatan sağ olsun' dedik. Bize verilecek görevi yapmaya hazırız. Şu an da burada 35 ilden gelen yaklaşık 600 kişilik grubun tamamı şehit ailesi ve gazi. Biz 'Haydi Afrin'e gidelim, Mehmetçiğe destek verelim' dediğimizde herkes seve seve geldi. Yurdun her yerinden geldiler. 15 saat yolculuk yapıp geldiler. Ne için? Mehmetçiğe olan sevgisini, Mehmetçiğe olan güvenini, desteğini göstermek için. Bizim dualarımız her zaman onlarla beraber. Allah onları korusun. Kılıçları keskin olsun" dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen uzman er Burak Karakoç'un babası Abdürrahim Karakoç da şehit oğlunun arkadaşlarını görmek için eşiyle Hassa'ya geldiğini ve her daim Mehmetçiğin yanında olduklarını söyledi.

 

Kumartaşlı; ‘Mehmetçiğimizin yanındayız’

 

Afyonkarahisar’dan Afrin Harekâtına destek ve Mehmetçiklerimize moral için Hassa’ya 46 Şehit Babası ve Gaziyle gittiklerini söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirtirken yaptığı açıklamada; “ Şehit Aileleri ve Gaziler bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için, yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Ordusu’nun Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı harekâtının başarı ile hiçbir vatan evladının burnu kanamadan icra edilmesini Allah’tan dileriz. Biz tüm Şehit Aileleri ve Gaziler olarak Mehmetçiklerimizle cephede savaşmaya hazırız.” dedi.

 

21. asır Türk asrı olacak

 

Hatay’ın Hassa ilçesinde Afyonkarahisar’lı 30 gazi ve 16 Şehit babasıyla birlikte harekate destek verdiklerini belirten Kumartaşlı, Teröristlerin kökünün kazınıncaya dek bu mücadelenin süreceğini ve destek vereceklerini söyledi

Kumartaşlı ; Kim ne derse desin 21. asır Türk asrı olacak, bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Gün bu gündür; büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Bu mücadele esnansın da birlik ve beraberliğe her zamankinden daha azla ihtiyacımız var. Kim hangi düşüncede olursa olsun memleketin bekası için tek yumruk olmalıdır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır”dedi.

 

Başkan Çoban’a teşekkür

Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, Hatay’ın Hassa ilçesine Afrin harekatına gidebilmek için kendilerine otobüs tahsis eden ve Şehit Aileleri ile gazilerin her türlü sorun ve taleplerine çözüm bulan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a sonsuz teşekkürlerini iletti.

Şehit aileleri ve gaziler, bölgede güvenlik önlemi alan asker ve polis özel harekat görevlileriyle sohbet edip fotoğraf çektirdi, askerler için dualar etti.

 

 Haber okunma sayısı: 435

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı