Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

24 Mart 2019 Pazar

Koçak Siirt ve Batman’da incelemelerde bulundu

-kocak-siirt-ve-batmanda-incelemelerde-bulundu

Koçak Siirt ve Batman’da incelemelerde bulundu
24 Nisan 2018 Salı 04:22

 Koçak Siirt ve Batman’da incelemelerde bulundu

 

 

Koçak Siirt ve Batman’da incelemelerde bulundu

Batman Üniversitesi tarafından, 14-20 Nisan Şehitler Haftası nedeniyle organize edilen “Batman Üniversitesi Şehit Aileleri, Gazi ve Yakınları ile Buluşuyor” etkinliği Batı Raman Kampüsü Merkezi Yemekhane Turkuaz Salonu’nda gerçekleştirildi.   Programa, Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ersin Selimefendigil, 22. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şube Başkanı Ömer Dündar Pekacar, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yahya Görmüş, şehit ve gazi ve yakınları ile üniversite personeli katıldı. Programda konuşan Rektör Durmuş, “Ankara’dan 22. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Mahmut Koçak Başkanlığında ilimize gelen şehit yakınlarıyla birlikte şehitler haftasında geçtiğimiz günlerde Siirt’te bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit olan korucularımızın ailelerine taziye ziyaretinde bulunduk. Bugün de Ankara’dan gelen şehit ailelerimiz ile Batmanlı şehit aileleri ve gazilerimizi buluşturmak istedik, bu sebep ile kahvaltı programını tertip ettik” dedi.

  Şehitliğin en yüce makamların başında olduğunu ifade eden Rektör Durmuş, “Şehitler Haftası münasebetiyle canını bayrağı, dini ve vatanı için feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyor ve Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Ayrıca Gazilerimizi de minnetle anıyorum. Rabbim askerimizin, polisimizin, korucumuzun ve tüm güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. Rabbim onları korusun” diye konuştu.

Hepimiz kardeşiz

  Vali Deniz ise,  Anadolu coğrafyasının herkesin kaderi olduğunu belirterek, “Biz bin yıldır Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı ve Çerkez’iyle, Alevi ve Sünni’siyle bu topraklarda bir ve beraber yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz.  Biz, Anadolu coğrafyasına medeniyet, merhamet ve güzellikler getirmişiz. Ama bunu yaparken de her zaman dış güçlerine saldırılarına maruz kalmışız. Bu saldırılarla mücadelemiz devam ediyor. Yaklaşık 30-40 yıldır ayağımıza pranga yaptıkları, bölücü terör örgütü olan PKK’yla ve yine dış güçlerin piyonu olan FETÖ ve DAİŞ gibi terör örgütleriyle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.  Bu projeler Türkiye’nin önünü kesme projeleridir.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cihan İmparatorluğu’nun mirası üzerine kurulmuş güçlü bir devlettir. Bizler şehit yakınlarımız olan annelerine, babalarına ve eşlerine ne yapsak azdır. Hiçbir şekilde haklarını ödeme şansımız yoktur. Bu vesileyle şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum” ifadelerinde bulundu.  Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak, dualar edildi. >>

 Haber okunma sayısı: 537

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı