Afyon Belediye Başkanı Adayı MEHMET ZEYBEK

19 Şubat 2019 Salı

Afyon Şehir Dergisi

AFYONKARAHİSAR KASAPLAR VE SUCUKÇULAR ODASI RAMAZAN MESAJI

-afyonkarahisar---kasaplar--ve--sucukcular--odasi-ramazan-mesaji

AFYONKARAHİSAR KASAPLAR VE SUCUKÇULAR ODASI RAMAZAN MESAJI
15 Mayıs 2018 Salı 05:16

 AFYONKARAHİSAR   KASAPLAR  V E  SUCUKÇULAR  ODASI

Rahmet ve bereket ayı ramazan  kapımızı çaldı. Dünya çalkantılar içerisinde çalkalanırken bir soluk dinlenme , bizim gibi olmayanları anlama, yoksul insanlarımızı sevindirme ve hayat tarlasını  oruçla beslemenin vakti geldi.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan-ı şerifin gelişi ile iyilikperver insanların heyecanlandığı kadar pusuda bekleyen gıda teröristleri de heyecan içinde.  Bu nedenle alınan önlemlerin daha etkili olabilmesi için vatandaş devlet elele bu hile fırsatçılarının Ramazan ayını istismar etmelerinin önüne geçmeliyiz.

Ramazan demek;  Yoksul insanlarımıza yardım demek. Ramazan demek yardımlaşma demek. Ramazan demek dünyanın bir çok yerinde zulüm, açlık ve sefaletle boğuşan Müslüman kardeşlerimizi anlamak, onlara doğru bir bakış, onlara doğru bir adım atmak demek.

Ramazan Ayı mutfaklarda da şenlik ve bolluk demek. Tabii bu noktada hayvansal gıdalar içinde büyük önemi olan et ve et ürünlerinin daha çok tüketilmesi demektir.  Ülkemizde bir yandan ithalat devam etmekte olup bir yandan da devletin yetiştiricilere olan desteği her geçen gün artmaktadır. Bazı müdahaleler sonucu düşen kesim fiyatlarının da bir miktar şiştiği bu noktada unutulmamalıdır. 60 gün vadeli 30-31 TL seviyelerindeki kesim fiyatlarının; ramazan öncesi şişirildiği  belirgin olarak görülmektedir. Ramazan ayının ilk yarısı içerisinde bu fiyatların 3-4 TL aşağıda olması beklenmektedir. Gerek canlı hayvan gerekse Et açısından ülkemizin eksiği bulunmamakta ve devletin gerektiği yerde müdahale edecek gücü bulunmaktadır. Bu nedenle üreticilerimizin fiyat manipülasyonlarına kapılmamalarını önemle rica ediyorum. Hepimizin aynı gemide olduğu unutulmamalıdır. Aynı zamanda bu yükselişle birlikte et piyasasının oyuncusu olan kesimcilerin, hayvan kesimini durdurdukları da önemlidir. Fiyat normal şekillenmediği için istismarcılar, tekelciler fiyatı yüksek tutabilmek için oyunlar oynamaya başlamışlardır. Hedefimiz herkesin evine bu en temel besin maddesinden yeteri kadar götürebilmesidir. İşte  bu noktada hem üreticinin hem de tüketicinin en önemli isteğinin istikrar olduğu ortaya çıkmaktadır. Yarına dair kaygılar ve sisli bir gelecek manzarasının hepimiz için sıkıntı olacağını unutmamalıyız. Üreticinin ezilmesi demek soframıza kadar uzanan güvenli zincirin bozulması, hileye açık hale gelmesi, tekelcilerin eline geçmesi demek olduğunu anlamak büyük önem taşımaktadır.

Ramazan demek aynı zamanda bayram demektir. Ramazan ayının bitişi ile başlayan Ramazan bayramı bu yıl  milletimiz için  aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile yapılacak olan demokrasi bayramı ile  birleşecektir. Ülkemiz çifte bayram yaşayacaktır. Bu anlamda da ramazan-ı şerif in huzurlu ve şen havası herkese istikrar ve demokrasiyi düşünecek zamanı verecektir. Güçlü lider ve güçlü hükümetin ülkemize kazandırdıkları bu süreçte unutulmamalıdır. 15 temmuz hain darbe girişiminin akim kalması, bu güçlü duruş ve millet-devlet kucaklaşması sayesinde olmuştur. Bunların ötesinde geçmişine saygı duyan, geçmişini unutmayan nesillerin yetişmesi ile milletin bağrında yeniden ateşten güller açmış, Dinini ve dilini ve milletinin geçmişini bilen bu insanların omuzlarında Ülkemiz yükselmiş ve bölgesinde bulunan bütün olumsuzluklara rağmen dünyanın sözüm ona süper güçlerini dizginlemeyi bilmiştir. Güçlü lider, güçlü hükümet; güçlü bir millet ve sonsuz destek demektir. Bu duygularla Ramazan Bayramı ve ardından gelen demokrasi bayramını milletimizin en iyi şekilde kutlayacağına inanıyorum. Dünyada etkin bir siyaset yürütmenin, bölgede sözü geçen bir oyuncu olmanın tabii sonucu olarak toplumumuzu istismar etmek isteyen, batılı şer odaklarının hem ramazan ayını hem de seçim atmosferini istismar etmeye çalışacağını unutmadan, fitneye geçit vermeden, vatandaşımızı kardeş görerek, herkes gittikten sonra kardeşimizle başbaşa kalacağımız bilinciyle güzel bir ramazanı şerif geçirelim.                                                                                                                  İBRAHİM  YÖRÜK

                                                                                                                   ODA  BAŞKANI

 Haber okunma sayısı: 357

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


GÜNDEM

Belediye, demir korkuluk yaptırdı

Afyon Belediyesi Hıdırlık eteklerinde yaptığı merdivene korkuluk yaptırdı.

Lavanta Yetiştiriciliği Projesi Afyon'a sıçradı

Afyonkarahisar için yapılan her türlü destek ve katkı bağlamında yürütülen iş ve işlemlerde proje bazlı

MÜSİAD İl Başkanı: Olası bir erken seçimde Ak Parti yüzde 45 oy alır

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Afyon İl Temsilcisi Ahmet Neoldum, Afyon Büyükşehir

AFYON İŞ DÜNYASI KOALİSYONA NASIL BAKIYOR?

Afyon Büyükşehir Haber’in özel röportajları başladı. İçinde bulunduğumuz geçici hükümet sorunu

Vekil Köksal, Yaşar Oflaz'ın sesini duysun...

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal'ın meslektaşımız Yaşar Oflaz'ın durumuyla ilgilenmesini talep

MEZARLIKLAR 24 SAAT İZLENECEK

Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarının güvenliğini sağlamak için kamera sistemini

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR
15 Temmuz Demokrasi Destanı